۱۹ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۸:۱۲
کد خبرنگار: 3083
کد خبر: 84032131
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

فرمانده سپاه بوشهر: جهش تولید نیازمند توجه جدی است

بوشهر-ایرنا- فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر گفت: هندسه جهش تولید بر معیشت قشرهای مختلف مردم اثرگذار است و از این رو لازم است توجه خاصی به کارآفرینی، مؤلفه‌های تولید و جهش تولید معطوف شود.

به گزارش ایرنا سردار علی رزمجو روز چهارشنبه در نشست قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر بیان کرد: بوشهر دارای منابع و ذخایر سرشار، صنایع، علوم، فنون و هندسه اقتصادی است که سبب شده‌است این استان بستر کارآفرینی، تولید قدرت اقتصادی و مؤلفه‌های جهش تولید داشته باشد که باید بتوانیم این توان را عملیاتی کنیم.

وی اظهار کرد: امروز در شرایط پیچیده اقتصادی هستیم طوریکه علاوه بر تحریم، ویروس کرونا نیز بر مسائل اقتصادی اثر گذاشته و معیشت مردم را دچار مشکل کرده‌است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) بوشهر عنوان کرد: راه‌اندازی بانک اطلاعات صنایع استان و احصای مسائل و مشکلات آنها به تفکیک هر واحد صنعتی، راه‌اندازی کارگروه ویژه حل مشکلات واحدهای صنعتی و سازماندهی اقشار مختلف بسیج و بکارگیری نخبگان و استادان مثبت و استفاده از نظرات آنها برای حل مشکلات واحدهای صنعتی از جمله مهم‌ترین اقداماتی است که لازم است قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با هدف تحقق جهش تولید در سطح استان انجام دهد.

مسئول سازمان بسیج مهندسین صنعت استان بوشهر نیز در این نشست با بیان اینکه هدف قرارگاه صنعت و معدن در حال بررسی و حل مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی استان است، گفت: بروز مشکلات حقوقی، فنی، زیرساختی، مالی، بیمه‌ای، فناوری اطلاعات و موارد زیست محیطی از مهمترین مسائلی واحدهای صنعتی این استان است که جلوی تولید آنها  را گرفته و یا روند تولید محصولات با کندی مواجه است.

 محسن مشتاقی تاکید کرد: قرارگاه صنعت و معدن استان بوشهر با استفاده از ظرفیت اقشار مختلف بسیج و با کمک دستگاه‌های اجرایی مرتبط با بخش صنعت و معدن تلاش می‌کند تا با عارضه‌یابی و ارائه مشاوره در زمینه‌های مختلف به واحدهای صنعتی برای حل مشکلات این واحدها، گام‌هایی جدی و اثربخش بردارد.

معاون امور صنایع و معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در ادامه این نشست  عنوان کرد:  در زمان حاضر ۶۰۰ پروانه بهره‌برداری صنعتی در استان بوشهر صادر شده‌است که از این تعداد، ۱۵۲  واحد راکد و ۴۴۸ واحد فعال است که در مجموع در این بخش حدود ۲۰ هزار نفر شاغل هستند.

حسن بحرینی ادامه داد: همچنین استان بوشهر تا پایان سال ۹۸ دارای ۲۵۷ معدن است که از این تعداد، ۱۹۴ واحد فعال است و یکهزار و ۵۰۰ نفر در این بخش مشغول کار هستند.

وی ا قدردانی از مجموعه بسیج و سپاه استان بوشهر برای مشارکت در پیگیری رفع مشکلات واحدهای صنعتی گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با تشکیل کارگروه‌هایی به صورت ویژه مشغول بررسی مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی استان است که در این زمینه از پیشنهادهای سپاه، بسیج و یا هر نهاد دیگری در این زمینه استقبال می‌کند.

در این نشست، اعضای قرارگاه صنعت و معدن نهضت جهش تولید استان بوشهر به بحث و تبادل نظر پیرامون مسائل و مشکلات واحدهای صنعتی و معدنی این استان و بررسی راهکارهای تحقق جهش تولید در استان بوشهر پرداختند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha