۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۲۳:۵۶
کد خبرنگار: 2448
کد خبر: 84032124
۰ نفر

برچسب‌ها

محاصره شدن ده‌ها تن در آتش مهیب کالیفرنیا 

تهران- ایرنا- گارد ملی آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد که ده‌ها تن همچنان در محاصره آتش سوزی مهیب کالیفرنیا گرفتار هستند و تلاش‌ برای نجات آنان آغاز شده است. 

به گزارش ایرنا از شبکه‌ای بی‌سی نیوز، گارد ملی آمریکا برای نجات ده‌ها نفر در تلاش است که هنوز در نزدیکی آتش سوزی «کریک» (Creek Fire) کالیفرنیا محبوس شده‌اند. 

به گفته مقامات محلی، چندین مکان وجود دارد که افراد قادر به خارج شدن از آن‌جاها نیستند. گرمای کم سابقه، رطوبت کم، شرایط باد و زمین‌های ناهموار عملیات نجات را دشوار کرده است. 

سرهنگ جس میلر رییس گارد ملی کالیفرنیا گفت: عملیات نجات آغاز شده و بالگردهای گارد ملی به دنبال آن هستند تا به مناطقی که مردم در آن گرفتار شده‌اند دسترسی پیدا کنند. 

آتش سوزی در کالیفرنیا در سال جاری رکورد بی‌سابقه‌ای برجای گذارد بطوری که تاکنون حدود ۸۰۹هزار هکتار از اراضی این ایالت در آتش سوخته؛ پهنه‌ای که به‌اندازه ۱۰ برابر شهر نیویورک گزارش شده است. 

آتش سوزی «کریک» (Creek Fire) باعث شد تا بیش از ۲۰۰ نفر از افرادی که به «پارک ملی جنگلی سیرا» سفر کرده بودند و به علت بسته شدن تنها راه خروجی به دلیل شدت آتش سوزی گرفتار شده بودند، با مداخله گارد ملی بوسیله بالگرد از محل نجات یابند. 

با این وجود طبق سخنان گارد ملی همچنان ده‌ها نفر در میان حریق شدید آتش کریک گرفتار هستند. 

این آتش سوزی که از اواخر روز جمعه گذشته در بخش جنوبی پارک ملی جنگلی «یوسمایت»  (Yosemite) آغاز شده بود تنها تا روز شنبه ۳۶ هزار هکتار از اراضی این منطقه را طعمه حریق کرد اما با ادامه آتش سوزی وسعت آن به ۴۵ هزار هکتار رسید. 

ایالت کالیفرنیا هرساله با آغاز شهریورماه و به دلیل وضعیت خشک و گرم آب وهوایی شاهد وقوع آتش سوزی‌های بسیاری است. 
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =