فرماندار: مطالبه‌گری فرهنگی مردم لارستان بالاست

لارستان- ایرنا- معاون استاندار فارس و فرماندار ویژه لارستان گفت: مسوولیت پذیری و حس مطالبه‌گری مردم و فرهیختگان این شهرستان در حوزه‌های فرهنگی بالاست از این رو ضروری است که مسوولان و متولیان امر نیز این مولفه‌ها را همواره در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم گیری‌های سازمانی خود لحاظ کنند.

جلیل حسنی، سه‌شنبه در آیین معارفه سرپرست جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان افزود: البته مطالبه‌گری های مردم این شهرستان بحق، منطقی و همواره در مسیر و جهت‌گیری مثبت بوده است.

وی بیان داشت: در کنار برخی محدودیت‌ها، کمبودها و ضعف‌ها، یکی از شاخص‌های مثبت و ممتاز لارستان، برخورداری از نیروی انسانی کارآمد، نخبه و توانمند در عرصه‌های مختلف است.

حسنی، اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان را سرمایه‌های ارزشمند، اثرگذار و امید بخش در مسیر توسعه و تحول این منطقه دانست و گفت: بهره‌مندی از دانش و توان این قشر فرهیخته جامعه در کنار پیگیری خواسته‌ها و مطالبات جدی آنها از رویکردهای اساسی دولت، مدیریت اجرایی استان و شهرستان بوده و خواهد بود.

وی، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پایان ماموریت سرپرست پیشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان، اظهار داشت: تمدید ماموریت مجید حجتی در این نهاد، مطالبه جدی اهالی فرهنگ و هنر این شهرستان است.

حسنی، خواستار توجه جدی مسوولان و متولیان امر در استان برای تحقق این مهم و رفع مشکل قانونی برای بازگشت این نیروی بومی شد و گفت: شایسته است برای اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لارستان، نیروی دائم، توانمند، باتجربه و با اولویت بومی انتخاب شود.

در ادامه این آیین، مهدی امید بخش معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس، به عنوان سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان معرفی شد.

امید بخش، دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد در رشته باستان شناسی است و ۲۰ سال سابقه خدمت در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس را دارد.

مجید حجتی، سرپرست پیشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان لارستان، به صورت موقت به آموزش و پرورش بازگشته و در شهرستان استهبان فارس مشغول تدریس شده است.

شهرستان لارستان به مرکزیت شهر لار در فاصله ۳۷۸ کیلومتری جنوب شیراز قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =