کارآفرینی بهترین ابزار ارتقا حس شایستگی در دانشجویان است

بوشهر-ایرنا- معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه خلیج فارس گفت: کارآفرینی و نوآوری فرهنگی و اجتماعی بهترین ابزار برای ارتقا حس شایستگی و کارآمدی دانشجویان است که سبب ظرفیت سازی و شایسته سازی این قشر می‌شود.

موسی گلستانه روز سه‌شنبه در نسشت ویدئوکنفرانسی معاونان و مدیران فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با حضور دکتر غلامی افزود: نوآوری فرهنگی موجب تقویت مشارکت فعالانه دانشجویان در کانون‌های فرهنگی و انجمن‌های علمی می‌شود و باید تلاش شود آنها را به سمت کارآفرینی اجتماعی و فرهنگی در جهت حل مسائل حوزه های فقر، بیکاری، طلاق، اعتیاد، همسرآزاری، فرزندآزاری و سایر آسیب‌ها سوق دهیم.

نماینده معاونان دانشگاه‌های منطقه ۷ کشور یادآورشد: با توجه به پیچیدگی‌ها و چالش‌های حوزه های اقتصادی، اجتماعی، زیستی و فرهنگی نیازمند مشارکت همگانی متخصصان در رفع این چالش ها هستیم و امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمندیم دانشجویان را به سمت کارآفرینی سوق دهیم.

گلستانه گفت: برگزاری جشنواره های مد و لباس و بازارچه های فرهنگی نمونه ای از این دست اقدامات ارزنده بود که هم خلاقانه و هم کارآفرینانه بود. 

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه خلیج فارس اظهارداشت: ایجاد سامانه مشترک نمایشگاهی برای همه دانشگاه‌ها زمینه ساز ترویج فرهنگ کارآفرینی و ایجاد انگیزه بین  دانشجویان خواهد دشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 4 =