مسئولان آستارا به ساحت شهدا ادای احترام کردند

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا در نخستین روز کاری خود در این شهرستان، به همراه جمعی از مسئولان محلی در آئین گلباران مزار شهدا حضور یافت و با خانواده شهید نادر حاجی عباسی، نخستین شهید دوران انقلاب در آستارا دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا فرماندار آستارا عصر سه شنبه در گلزار شهدای این شهرستان گفت: وظیفه ما طبق پیام مقام معظم رهبری، حفظ فرهنگ ایثار و شهادت و انتقال آن به نسل‌های آینده است تا همه بدانند انقلاب و جمهوری اسلامی به پاس جانفشانی های شهدا پابرجا مانده است.

عباس صابر اظهار کرد: تبعیت از ولایت فقیه و زنده نگه داشتن آرمان های انقلاب، از سفارش های شهداست و باید رفتار و سلوک معنوی شهیدان برای نسل جوان تبیین شود. 

وی بیان کرد: برگزاری برنامه های فرهنگی با نام شهدا باعث نشر فرهنگ انقلاب و دفاع مقدس می شود و بازگویی مرام شهدا، زمینه تعالی فکری و روحی جوانان را فراهم می سازد.

فرماندار آستارا گفت: خانواده های شاهد در ترویج فرهنگ ایثار و پاسداری از آرمان های امام راحل مهمترین نقش را ایفا می کنند و پاسداشت خون شهدا و همراهی با خانواده های آنها وظیفه ماست.

شهید نادر حاجی عباسی در سال ۱۳۳۹ در خانواده ای مذهبی در آستارا متولد شد و در ۲۴ اسفندماه سال ۱۳۵۷ در پاسگاه قنبر محله این شهرستان در درگیری با نیروهای شوروی سابق به شهادت رسید.

شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده و ۱۶۷ شهید را به نظام جمهوری اسلامی ایران تقدیم کرده است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =