۴۰۰ میلیارد تومان تسهیلات روستایی عشایری در چهارمحال و بختیاری جذب شد

شهرکرد- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: ۴۶۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت روستایی و عشایری معادل چند برابر سهم واقعی استان اختصاص داده شد که از این میزان تاکنون ۴۰۰ میلیارد تومان آن عقد قرارداد شده است.

الله‌کرم نصیری روز سه‌شنبه در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر این استان افزود: طرح اشتغال پایدار روستایی و عشایری از طرح‌های موثر و کارآمد دولت تدبیر و امید به شمار می‌رود که در کاهش نرخ بیکاری این استان سهم بسزایی داشته است.

وی با اشاره به کاهش ۵.۵ درصدی نرخ بیکاری این استان طی سه سال اخیر، تصریح کرد: اگر چه همچنان نرخ بیکاری در استان بالا است و باید تلاش‌های بیشتری در این حوزه به کار گرفت اما کاهش ۵.۵ درصد نشان از عملکرد مطلوب طرح‌های دولت در استان دارد.

نصیری، تقویت تعاونی‌ها را از دیگر راهکارهای کاهش نرخ بیکاری برشمرد و گفت: در همین راستا تمام تلاش خود را به کار گرفته تا با حمایت از تعاونی‌ها بتوان در رونق اشتغال استان گام برداریم و از شرایط خطیر و حساس امروز به سلامت عبور کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری با اشاره به اهمیت بخش تعاونی، اظهار داشت: تعاون نشات گرفته از دین و قرآن است و در قانون اساسی کشور در ۱۲ اصل به صورت مستقیم و غیرمستقیم به این اصل مهم پرداخته شده است.

دبیر کارگروه زنان روستایی و عشایر مناطق محروم معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری نیز در این آیین با انتقاد از نبود حمایت‌های لازم برای تشکیل تعاونی در حوزه زنان، افزود: در برخی استان‌ها حمایت‌ها مطلوب است اما در چهارمحال و بختیاری به ویژه در حوزه صنعت حمایت موثری مشاهده نمی‌شود.

پریچهر سلطانی ادامه داد: قوانین دست و پاگیر و ارائه وثیقه برای دریافت تسهیلات از مهمترین چالش‌های زنان روستایی و عشایری است و تلاش می‌شود تا فرایندهای قانونی این حوزه برای زنان تسهیل شود.

وی خاطرنشان کرد: شایسته است تا مشکلات و کاستی‌های بخش تعاون استان شناسایی، جمع‌بندی و ارائه شود تا بتوان برای رفع آن راهکارهایی تدبیرکرد.

به گزارش ایرنا، در این آیین از هشت تعاونی برتر این استان تجلیل شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =