تعاونی‌های چهارمحال و بختیاری برای ۳۴ هزار نفر اشتغالزایی کرد

شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری گفت: تعاونی‌های فعال در استان با ۷۶۰ هزار نفر عضو برای ۳۴ هزار نفر اشتغالزایی کرده است.

حفیظ‌الله فاضلی روز سه‌شنبه در آیین تجلیل از تعاونی‌های برتر این استان افزود: چهار هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان ثبت شده که از این تعداد ۲ هزار تعاونی غیرفعال است.

وی با بیان اینکه اهداف تشکیل تعاونی در کشور و استان نسبت به هدفگذاری‌های انجام شده در برنامه پنج ساله ششم عقب است، تصریح کرد: در قانون پنج ساله ششم سهم۲۵ درصدی برای تعاونی‌ها در اقتصاد کشور ترسیم شده اما این مهم در کشور کمتر از هفت درصد محقق شده است.

فاضلی، نبود فرهنگ تعاون در کشور و استان را از مهمترین چالش‌های این حوزه برشمرد و گفت: نبود فرهنگ تعاونی سبب شده تا طی سال‌های گذشته تعاونی‌ها نسبت به هدف خود عقب بمانند اما این رویکردها در حال تغییر است و در سال‌های اخیر شاهد تشکیل تعاونی‌هایی با رویکرد کارآفرینی هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری، پایش تعاونی‌های غیرفعال را از مهمترین برنامه‌های این اداره‌کل اعلام کرد و افزود: اگر امکان فعال کردن تعاونی‌های راکد وجود داشته باشد آن را به طور مجدد به چرخه فعالیت بازمی‌گردانیم اما در مقابل تعاونی‌های غیرفعال که امکان احیای آنها وجود ندارد را به طور کلی حذف می‌کنیم.

فاضلی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در حوزه تعاونی‌ها ظرفیت‌های قابل توجهی دارد، خاطرنشان کرد: با شیوع ویروس کرونا بسیاری از تعاونی‌ها توانستند با تامین لوازم بهداشتی مورد نیاز مردم به مسئولیت اجتماعی خود را در این حوزه به خوبی ایفا کنند.

به گزارش ایرنا، در این آیین از هشت تعاونی برتر این استان تجلیل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =