عنایتی: می‌خواهم روزی سرمربی استقلال شوم

تهران- ایرنا- پیشکسوت استقلال گفت: من تلاشم را می‌کنم در مربیگری روزهای خوبی را پیش رو داشته باشم و بتوانم روزی به نیمکت استقلال رسیده و برای تیمی که سال‌ها برایش بازی کرده و خاطرات وصف نشدنی از آن دارم مربیگری کنم.

هواداران استقلال خاطرات خوبی از رضا عنایتی دارند. مهاجمی که در خط حمله آبی‌پوشان مهر نشدنی بود و گل‌های زیادی را برای این تیم به ثمر رساند.

عنایتی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا حرف‌های جالبی بر زبان آورد که متن ان در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

چه اتفاقاتی افتاد تا پیراهن استقلال را پوشیدی؟

سال ۸۲ بود، خوب به خاطر دارم در ابومسلم آقای گل شده بودم و باشگاه استقلال به دنبال من بود تا مرا به خدمت بگیرد. مدیران این تیم با من تماس گرفتند و به آنها گفتم با ابومسلم قرارداد دارم و اگر مرا می‌خواهید باید رضایت‌نامه‌ام را بگیرید.

آن روزها برای گرفتم رضایت‌نامه‌ات باشگاه استقلال پول زیادی را پرداخت کرد؟

بهرام امیری معاون وقت باشگاه استقلال که مدیریت نقل و انتقالات این تیم را بر عهده داشت با یک چمدان پر از پول به مشهد آمد و به تیمسار ملاحی مدیرعامل وقت داد تا رضایت‌نامه‌ام را دریافت کند.

اولین جمله‌ای که امیر قلعه‌نویی به تو گفت چی بود؟
او گفت من به تو اعتماد و اعتقاد دارم و مطمئن هستم در استقلال هم آقای گل خواهی شد.

پاسخ تو چه بود؟

به او گفتم من نهایت تلاشم را می‌کنم پاسخ اعتماد شما را داده و گل‌های زیادی را برای استقلال به ثمر برسانم.

چند بازی اول نیمکت نشین بودی؟

من در سه بازی ابتدایی لیگ برتر برای استقلال روی نیمکت نشستم و فرصت زیادی برای بازی کردن در استقلال پیدا نکردم. بازی با شموشک من و نوازی کنار هم نشسته بودیم و هر دو نفر از اینکه در ترکیب ثابت قرار نداشتیم ناراحت بودیم. بین دو نیمه به او گفتم داداش ناراحت نباش‌ نیمه دوم به زمین می‌ریوم و جریان بازی را به سود استقلال عوض می‌کنیم. پیش بینی من به واقعیت تبدیل شد و گل زدم و چند دقیقه بعد پنالتی به سود استقلال گرفته شد که نوازی ان را تبدیل به گل کرد. پس از این مسابقه دیگر به بازیکن فیکس استقلال تبدیل شدم.

از روزهای حضورت در استقلال رضایت داشتی؟

من بهترین روزهای فوتبالی‌ام را در استقلال پشت سر گذاشتم و همیشه بابت اینکه پیراهن استقلال را پوشیده‌ام به خودم افتخار می‌کنم. من تمام روزهایی که در تمرین استقلال حضور داشتم و یا برای این تیم بازی می‌کردم برایم فراموش نشدنی است.

بهترین گلی که با پیراهن استقلال به ثمر رساندی؟

خب دربی برای هواداران استقلال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و گل‌زنی در این مسابقه تا ابد در ذهن بازیکن و همه هواداران باقی می‌ماند. من هیچ وقت گلی که در سال ۸۴ و در دقیقه ۵۶ وارد دروازه پرسپولیس کرد فراموش نمی‌کنم.

بدترین خاطره‌ات از روزهای حضورت در استقلال چیست؟

من دوست ندارم به اتفاقات بد و تلخ کنم که در استقلال حضور داشتم همه آنها را فراموش کرده‌ام و به آن فکر نمی‌کنم.

لقبی‌ که استقلال بر روی تو گذاشت ناراحت کننده نبود؟

منظورتان دندان پوسیده است.

دقیقا؟

این لقبی‌ که در سایت رسمی باشگاه استقلال به من دادند باعث شد تا هواداران به ماهیت کسانی که در مسند کار قرار داشته پی ببرند و بدانند آنها استقلالی نیستند و آمده‌اند تا به این تیم ضربه بزنند.من پس از این اتفاق ۱۰ سال دیگر در بالاترین سطح به فوتبال ادامه  ادامه اما آنهایی که در ان برهه زمانی زمام امور آبی‌پوشان را در دست داشتند عمر ورزشی‌شان زود به پایان رسید.

چرا از استقلال جدا شدی؟

با مدیریت وقت باشگاه استقلال به مشکل خوردم و درنهایت تصمیم بر این گرفتم تا بر خلاف میل باطنی‌ام از این تیم جدا شوم.

دوست داشتی با پیراهن استقلال از فوتبال خداحافظی کنی اما این اتفاق رخ نداد؟

به هر حال برخی وقت‌ها آن چیزی که در زندگی به دنبالش هستی رخ نیم‌دهد اما در بازی صبا و استقلال زیر پیراهنم، پیراهن استقلال را پوشیدم و از فوتبال خداحافظی کردم.

به نیمکت مربیگری استقلال فکر می‌کنی؟

چرا که نه، من تلاشم را می‌کنم در مربیگری روزهای خوبی را پیش رو داشته باشم و بتوانم روزی به نیمکت استقلال رسیده و برای تیمی که سال‌ها برایش بازی کرده و خاطرات وصف نشدنی از آن دارم مربیگری کنم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =