حماس خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای نجات جان اسیران فلسطینی شد

تهران-ایرنا- جنبش مقاومت اسلامی حماس نسبت به خطرات پیش‌روی اسیران فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی در سایه شیوع ویروس کرونا هشدار داد و خواستار اقدام فوری بین‌المللی برای نجات جان این اسیران شد.

به گزارش ایرنا از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، عبداللطیف قانوع سخنگوی حماس روز سه‌شنبه در بیانیه‌ای تاکید کرد که افزایش شمار اسرای مبتلا به کرونا بسیار خطرناک است و جان اسرای فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی را به خطر می‌اندازد.

سخنگوی حماس خواستار مداخله فوری نهادهای بین‌المللی و اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی برای نجات جان اسیران فلسطینی در سایه بی‌توجهی سازمان زندان‌های صهیونیستی به وضعیت اسیران و عدم اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با کرونا شد.

"قدری ابوبکر" رییس هیات امور اسیران و آزادگان فلسطین نیز پیشتر اعلام کرد که ۱۲ اسیر فلسطینی در زندان "عوفر" به کرونا مبتلا شدند.

ابوبکر تصریح کرد که طبق اطلاعات بدست آمده، ۱۲ اسیر فلسطینی در بخش ۲۱ زندان عوفر به کرونا مبتلا شدند و به دنبال آن این بخش بسته شده است.

اظهارات حماس چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که ۶ روز پیش یک اسیر فلسطینی به نام  "داوود خطیب" که به ۱۸ سال زندان محکوم شده بود و در حال سپری کردن محکومیت خود در زندان "عوفر" رژیم صهیونیستی در غرب رام الله بود، به خاطر اهمال پزشکی و در نتیجه سکته قلبی به شهادت رسید.

پس از شهادت خطیب حماس مسؤولیت کامل هرگونه تبعات شهادت داود خطیب اسیر ۴۶ ساله فلسطینی را متوجه رژیم صهیونیستی دانست و گفت این رژیم سیاست مرگ تدریجی اسرا را در پیش گرفته است.

موسی دودین عضو دفتر سیاسی حماس و مسؤول پرونده اسرا در این جنبش اظهار کرد که سران رژیم صهیونیستی روزی به خاطر جنایات علیه ملت فلسطین مجازات خواهند شد و اسرای  فلسطینی به فضل و یاری خداوند و تلاش‌های مقاومت آزاد خواهند شد.

دودین تصریح کرد که رژیم صهیونیستی از ۱۸ سال پیش سیاست اهمال پزشکی را در حق این اسیر فلسطینی و صدها اسیر دیگر در پیش گرفته و همین مساله موجب شد تا وضعیت سلامت او روز به روز بدتر شده و به شهادت برسد.

 خطیب ۲۲۵ امین اسیری است که در نتیجه سیاست اهمال پزشکی سازمان زندان‌های رژیم صهیونیستی به شهادت می‌رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 16 =