۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۱
کد خبرنگار: 2843
کد خبر: 84031871
۰ نفر

برچسب‌ها

۳۵ تن گوشت فاسد در شیراز معدوم شد

شیراز-ایرنا-رییس اداره دامپزشکی شهرستان شیراز گفت: از ابتدای سال ۹۹ تاکنون (هجدهم شهریورماه)، بیش از ۳۵ تن انواع گوشت قرمز، مرغ، ماهی فاسد و غیرقابل مصرف در این شهرستان کشف و معدوم شده است.

عبدالرضا وفا، سه‌شنبه بیان داشت: این میزان مواد پروتیینی غیرقابل مصرف در پی بازدید کارشناسان اداره دامپزشکی شهرستان شیراز از شرکت‌ها، کارخانه‌ها و مراکز عرضه این مواد غذایی در این شهرستان کشف، جمع‌آوری و معدوم شد. 

وی افزود: همچنین در پیوند با این مواد پروتیینی فاسد، ۴۵ واحد متخلف پلمب و پرونده متخلفان برابر ضوابط قانونی به مرجع قضایی ارسال شده است.

وفا اضافه کرد: در بازدید امروز (هجدهم شهریورماه ۹۹) کارشناسان این اداره از یک سردخانه در شیراز، ۱۱ تن کله پاچه که در شرایط نامناسب بهداشتی نگهداری می‌شد، کشف و این محموله به دلیل ایجاد خطر برای بهداشت و سلامت عمومی جامعه با کسب دستور قضایی، معدوم و متخلف برای برخورد قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

وی، از شهروندان درخواست کرد، گوشت مصرفی خود را صرفا از مراکز مجاز تحت نظارت دامپزشکی تهیه کنند و موارد مشکوک و تخلفات بهداشتی در حوزه فرآورده‌های خام دامی را به سامانه پیامگیر ۱۵۱۲ اطلاع دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =