مدیر امور بانوان استانداری فارس: تشکل‌های دانشجویی به مسائل حوزه زنان ورود کنند

شیراز-ایرنا-مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس با اشاره به ظرفیت‌های تشکل‌های دانشجویی گفت: باید این تشکل‌ها را در مسائل حوزه زنان و خانواده دغدغه‌مند و حساس کنیم زیرا آنها با برخورداری از اعضایی جوان و فعال می‌توانند با گسترش اندیشه‌ورزی و ارائه راهکارهای علمی در حوزه زنان و خانواده نقش‌آفرینی کنند. 

پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس در گزارش روز سه‌شنبه خود به نقل از سیده معصومه دستغیب در دومین نشست تخصصی مشاوران امور بانوان دانشگاه‌ها که به میزبانی دانشگاه شیراز برگزار شد، اظهار داشت: سلامت اجتماع در گرو خانواده سالم است، بنابراین برنامه‌ریزی برای تقویت و تحکیم نهاد خانواده از مسائل مهم روز به‌شمار می‌رود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری فارس افزود: انتظار می‌رود دانشگاه‌ها با توان علمی خود برای ساخت کلیپ‌ها و محتوای آموزشی مفید و موثر تلاش و از این طریق به تحکیم بنیان خانواده کمک کنند.

دستغیب، با بیان اینکه رویکرد به مسائل حوزه زنان و خانواده، رویکردی علمی و پژوهشی است، بیان داشت: با همراهی و همکاری دانشگاه شیراز، بخشی از پژوهش‌های سالانه دانشگاه در حوزه زنان و خانواده انجام می‌گیرد.
وی، با تاکید بر امر آموزش و نقش تاثیرگذار دانشگاه در آموزش کاربردی به اقشار مختلف مردم، از دانشگاه‌ها درخواست کرد برای خانواده‌ها محتوای علمی و فضای آموزشی ایجاد و برای آگاه‌سازی جامعه اقدام کنند.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری فارس همچنین با اشاره به نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی و آموزش همگانی، گفت: ظرفیت علمی آموزشی دانشگاه شیراز به عنوان دانشگاه مادر در کشور در هم افزایی با رسانه‌ها در حوزه‌های جامعه‌شناسی، روان‌شناسی و تعلیم و تربیت می‌تواند از بروز آسیب‌های اجتماعی پیشگیری کند.
دستغیب ادامه داد: مرکز مشاوره دانشگاه شیراز می‌تواند الگویی برای دیگر مراکز مشاوره به ‌شمار رود و خدماتی را برای رفع مسائل زنان به کار گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =