صدور گواهی صلاحیت فنی آسانسورها در قزوین الزامی است

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: صدور گواهی صلاحیت فنی و تخصصی آسانسورها در قزوین الزامی بوده و انجام و نظارت آن توسط دستگاه‌های ذیربط باید مورد توجه قرار گیرد.

علی فرخزاد بعدازظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه شورای استاندارد استان قزوین، اظهار داشت: متاسفانه در بسیاری موارد و هنگامی‌ که پایان کار برای ساختمانی صادر می‌شود، معایب آسانسورهای آن تازه مشخص شده که این مساله باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی، اداره کل  استاندارد، سازمان صمت و ناظران مکانیک، برق و عمران را سه ضلع مهم در بخش آسانسورها دانست و افزود: به نظر می رسد تا ابلاغ دستورالعمل واحد در این بخش، دستگاه‌های یاد شده نظارت لازم و کافی در این بخش را باید بیش از پیش عهده‌دار باشند.

این مسوول عمرانی، سرویس و نگهداری از آسانسورها را به منظور ایمنی و رفاه ساکنان آن ساختمان بسیار حایز اهمیت دانست و تصریح کرد: صدور گواهینامه صلاحیت در این بخش نیز می‌تواند برعهده اداره کل استاندارد، راه و شهرسازی، سازمان نظام مهندسی ساختمان، شهرداری و آتش نشانی باشد.

فرخزاد با بیان اینکه اطلاعات جامع و اساسی از حدود چهار هزار آسانسور نصب شده در سطح استان قزوین وجود ندارد، گفت: نحوه چگونگی سرویس و نگهداری از این وسیله در دست نیست که این مشکل از سوی دستگاه‌های ذیربط باید مرتفع شود و این در حالی است که متاسفانه مسوولیت بیمه‌ها هم در این رابطه مشخص نمی‌باشد.

وی با بیان عملکرد قابل قبول اداره کل استاندارد قزوین در انجام وظایف محوله، خاطرنشان کرد: استاندارد سازی شهربازی‌های استان و کارخانه‌های آسفالت از جمله وظایف مهمی هستند که باید به آن پرداخته شود و در حوزه بازرسی از موتورخانه شرکت‌ها نیز باید سعی شود از نیروهای بومی استان استفاده شود.

در پایان این جلسه از مجوز بهره برداری تله سی یژ کامان قزوین نیز رونمایی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =