چهل سالگی دفاع مقدس و شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین در مرودشت

شیراز-ایرنا-فرمانده سپاه ناحیه مرودشت گفت: همزمان با چهلمین سالگرد بزرگداشت دفاع مقدس، ویژه برنامه شبیه‌سازی عملیات فتح‌المبین در این شهرستان برگزار خواهد شد و به مدت هفت شب به صورت عملیاتی ادامه خواهد داشت.

هاشم جمالی، سه‌شنبه در نشست خبری افزود: ویژه برنامه شبیه سازی عملیات فتح‌المبین در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در محل تپه شهدا واقع در پل خان مرودشت از سی و یکم شهریورماه ۹۹ تا ششم مهرماه به مدت هفت شب برگزار خواهد شد.

وی بیان داشت: جایگاه پیش‌بینی شده برای تماشاگرانی که مایل به دیدن برنامه شبیه سازی عملیات فتح‌المبین هستند، گنجایش ۲ هزار نفر را دارد و به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی چنانچه این ظرفیت تکمیل شود ،برای حفظ سلامت مردم از ورود شهروندان مازاد بر گنجایش این مکان، جلوگیری خواهد شد.

به گفته جمالی، ضدعفونی شهروندان در بدو ورود به این جایگاه پیش‌بینی شده و ورود با ماسک برای همگان اجباری است.

وی ادامه داد: برنامه‌های هفته دفاع مقدس، هرساله با محوریت یکی از شهرستان‌های استان فارس به صورت ویژه برگزار خواهد شد و امسال این ویژه برنامه‌ها با محوریت مرودشت برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت اضافه کرد: امسال برای هر یک از شب‌های هفته دفاع مقدس، ویژه برنامه‌ای مخصوص پیش‌بینی شده و بعد از آن نیز عملیات فتح‌المبین با بهره‌گیری از عوامل نمایشی، تجهیزات و ادوات نظامی شبیه سازی خواهد شد.

جمالی بیان داشت: برگزاری یادواره سرداران و یک هزار و ۲۰۰ شهید مرودشت و یادواره شهیده راضیه کشاورز، اولین شهیده زن این شهرستان که در انفجار حسینیه کانون رهپویان وصال شیراز به فیض شهادت نائل آمد، از جمله ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس در مرودشت است.

جمالی ادامه داد: یادواره سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، یکی دیگر از برنامه‌های محوری این ایام است و همچنین گردهمایی رزمندگان و ایثارگران دفاع مقدس از دیگر آیین‌های هفته دفاع مقدس امسال در مرودشت به شمار می‌آید.

وی، با بیان این اینکه در کنار این مراسم، نمایشگاه تجهیزات و ادوات جنگی نیز برپا خواهد شد، گفت: در سایر شهرها و دهستان‌های این شهرستان نیز برنامه‌های دفاع مقدس برگزار می‌شود.

معرفی ظرفیت‌های تولیدی در هفته دفاع مقدس

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر معرفی ظرفیت‌های این شهرستان در حاشیه برگزاری ویژه برنامه‌های هفته دفاع مقدس، اظهار داشت: با توجه به اینکه سال ۹۹ به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده، در نشستی که روز گذشته (هفدهم شهریورماه ۹۹) با مشارکت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان و با حضور تولید کنندگان و مدیران کارخانه های این منطقه برگزار شد، ظرف چند روز آینده صاحبان کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی مستقر در این منطقه، ظرفیت‌های خود را برای معرفی به جامعه در طول هفته دفاع مقدس ارائه دهند. 

جمالی بیان کرد: به دلیل اهمیت تولید، مقرر شده که در حاشیه برگزاری آیین هفته دفاع مقدس، هر شب یکی از ظرفیت‌های این شهرستان معرفی شود.

فرمانده سپاه ناحیه مرودشت افزود: از ظرفیت فضای مجازی نیز برای انتقال مفاهیم دفاع مقدس به ویژه به قشر جوان استفاده خواهیم کرد. 

نامگذاری ۲ میدان مرودشت به نام شهید سردار سلیمانی و خبرنگاران  

جمالی، در قسمت دیگری از مطالب خود بیان کرد: با پیشنهاد سپاه این شهرستان و موافقت شورای نامگذاری معابر شهرداری مرودشت، یکی از میدان‌های این شهر که در دست احداث است به نام شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و میدانی دیگر که عملیات اجرایی آن نیز در حال انجام است به نام خبرنگاران نامگذاری خواهد شد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید سپاه قدس و ابومهدی المهندس معاون سازمان نیروهای مردمی عراق به همراه هشت نفر دیگر بامداد جمعه (سیزدهم دی ماه ۹۸) در مسیر فرودگاه بغداد به دستور دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا و با شلیک موشک از پهپادهای وزارت دفاع این کشور (پنتاگون) به شهادت رسیدند.

شهرستان مرودشت در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد.

از سی و یکم شهریور تا ششم مهرماه به عنوان هفته گرامیداشت دفاع مقدس نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =