۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۵۵
کد خبرنگار: 2183
کد خبر: 84031770
۴ نفر

برچسب‌ها

رطوبت دریا هوای مازندران را مه‌آلود کرد

ساری - ایرنا - هوای مناطقی از مازندران عصر امروز سه‌شنبه به طرز ناگهانی غبارآلود شد ، وضعیتی که کارشناسان هواشناسی از آن به عنوان انباشت رطوبت ناشی از تبخیر آب دریا یاد و وجود هرگونه غبار و مه را رد کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، این وضعیت سبب شد تا برخی از شهروندان نگران وجود آلودگی در هوا شوند. این موضوع را هم کارشناسان هواشناسی رد کرده اند.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران در مورد مه گرفتگی غیرمنتظره امروز که بیشتر در مناطق مرکزی استان مشاهده شد ، گفت : این پدیده مربوط به رطوبت هوا است که از سمت شمال وارد استان شده است. 

سید ابراهیم تاکامی افزود : این وضعیت مربوط به افزایش رطوبت هوا است و ارتباطی با آلودگی ندارد.

وی توضیح داد : مه غلیظ وارد شده به شهرهای استان ناشی از تبخیر آب دریای خزر و حرکت آن از طریق جریانات شمالی به داخل مرزهای مازندران می باشد.

کارشناس پیش بینی هواشناسی مازندران گفت : این پدیده در هر دمایی می تواند رخ دهد و ارتباطی با فصل خاصی ندارد.

به گفته تاکامی ، پایداری پدیده مه گرفتگی امروز مازندران بستگی به شرایط آب و هوایی دارد و در صورت ناپایداری هوا و کاهش محسوس دما به باران تبدیل می‌شود و در صورت عدم ناپایداری جوی همراه با وزش باد خارج خواهد شد.

ثبت رطوبت ۸۴ درصدی در مازندران

جدول داده های هواشناسی مازندران نیز نشان می دهد که در حال حاضر رطوبت در برخی مناطق استان به بیش از ۸۰ درصد رسیده است و در مجموع نیز رطوبت بین حدود ۳۸ تا ۸۴ درصد در مناطق مختلف متغییر است.

هم اکنون میزان رطوبت در ایستگاه های هواشناسی سیاه بیشه، پل سفید و آلاشت به ترتیب ۸۴ ، ۸۳ و ۸۱ درصد است و میزان نم نسبی در شهر بلده نور به عنوان خشک ترین منطقه ۳۸ درصد می باشد.

همچنین رطوبت نسبی دما در مناطق مرکزی استان از جمله شهر ساری مرکز مازندران نیز حدود ۶۰ درصد است.

مازندران در کنار شرایط جوی معتدل ، در فصل تابستان دارای آب و هوایی شرجی است که با افزایش دما ، رطوبت هوا هم زیاد می شود ، وضعیتی که می تواند تا حدود چهار درجه میزان احساس دما را بیشتر کند.

تداوم شرایط جوی مازندران تا پایان هفته

هواشناسی مازندران همچنین در جدول پیش بینی هفتگی خود هم اعلام کد که شرایط جوی استان تا روز شنبه هفته آینده وضعیت پایداری خواهد داشت و تغییرات محسوسی رخ نمی دهد.

وضعیت جوی مازندران هم برای روزهای آینده نیمه ابری ، در ساعات بعد از ظهر همراه با افزایش ابر پیش بینی شده است که در برخی مناطق با باران پراکنده همراه می شود.

در حال حاضر دمای هوای شهر ساری مرکز مازندران ۳۰ درجه سانتی گراد و در مناطق کوهستانی حدود ۱۹ درجه است.

دمای هوا دیروز در برخی مناطق مازندران به ۳۵ درجه سانتی گراد بالای صفر رسید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =