مجوز بهره‌برداری از تله سی یژ کامان قزوین صادر شد

قزوین - ایرنا - مدیرکل استاندارد قزوین از صدور مجوز بهره‌برداری تله سی یژ کامان خبر داد و گفت: مجموعه تفریحی و ورزشی کامان از ظرفیت قابل توجه و مناسبی در حوزه گردشگری برخوردار است.

سیروس صارمی بعدازظهر سه‌شنبه در نخستین جلسه شورای استاندارد استان قزوین، افزود: تله سی یژ کامان به علت بهره‌مندی از دستگاه‌های دست دوم وارداتی، اجازه فعالیت نداشت و این مجموعه در سال‌های گذشته از سوی اداره کل استاندارد قزوین پلمپ شده بود.

وی ادامه داد: با ورود تیم‌های متخصص جهت بهره‌برداری دوباره از این مجموعه و با انجام فعالیت‌های صورت گرفته ظرف مدت ۶ ماه، سرانجام با رفع ایرادات فنی سرانجام زمینه استفاده از این وسیله به عنوان یک سرمایه ملی فراهم آمد.   

وی با اشاره به پروانه کاربرد علامت استاندارد دانش نماد، اظهار داشت: ضرورت بهره‌مندی شرکت‌های دانش بنیان در پارک علم و فناوری استان از ظرفیت صدور گواهینامه کیفیت و پروانه علامت استاندارد دانش نماد و مجوز استفاده از نشان نانو در راستای تجاری سازی و محصولات و تسهیل فرآیند کسب و کار و افزایش ایمنی و سلامت افراد جامعه مورد توجه بوده و قزوین به عنوان دوازدهمین استان کشور در این راه گام برداشته است.

این مسوول استاندارد تاکید کرد: در حوزه شاخص مصرف انرژی و ایمنی آسانسورها نیز خوشبختانه با کمک دفتر فنی سازمان مدیریت و کارشناسان استاندارد، دستورالعملی نوشته شده که در صورت تصویب کار بزرگی در سطح کشور صورت می‌پذیرد و این مساله همچنین می‌تواند الگوی سایر استان‌ها نیز باشد.

صارمی با بیان ضرورت استفاده واحدهای تولیدی از گواهینامه نشان حلال، افزود: با توجه به وجود ظرفیت‌های مناسب استان در صدور این نشان، واحدهای تولیدی در صورت بهره‌مندی از آن، بدون تردید این مساله در رونق تولید کالاها و محصولات آنان در سال جهش تولید تاثیر بسزایی خواهد داشت.

وی یادآور شد: در خصوص استفاده از وسایل بازی استاندارد توسط شهرداری‌ها در بازیگاه‌ها نیز باید خاطرنشان کنیم که بسیاری از وسایل موجود به علت غیراستاندارد بودن باید جمع‌آوری شوند و از شهرداران نیز خواسته شده تا در این رابطه از محصولات شرکت‌های معتبر و دارای نشان استاندارد استفاده کنند.

وی به طرح بازنگری استاندارد سرکه در استان قزوین اشاره و تصریح کرد: انجام این مساله به خاطر وجود کالاهای بی شمار تقلبی در بازار، مطرح و خوشبختانه در شورای پژوهشی نیز مورد قبول واقع شده و فرآیند آن نیز در دانشگاه بین‌المللی امام (ره) در حال انجام است.

مدیرکل استاندارد استان قزوین اضافه کرد: در خصوص حذف موازی کاری برخی دستگاه‌ها در ارایه انجام آزمایشات، پیشنهاد می‌شود به منظور جلوگیری از اتلاف وقت و کاهش هزینه‌ها، نتایج آزمایشگاهی بین دستگاه‌ها پذیرفته شود.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =