معاون بهداشتی علوم پزشکی شیرار: کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال بیشتر خطرآفرین است

شیراز - ایرنا- در حالی که ۶۹ درصد از مبتلایان کرونا در استان فارس در گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال و ۲۹ درصد نیز در گروه سنی بالای ۵۰ سال بوده اند اما شمار مرگ و میر در گروه سنی بالای ۵۰ سال بسیار بیشتر است از این رو می طلبد مراقبت و حفاظت از افراد میان سال و سالخورده در برابر کرونا بیشتر از سایرین مورد توجه باشد.

معاون بهداشت دانشگاه  علوم پزشکی شیراز روز سه شنبه با ارائه گزارشی  به تفکیک مبتلایان بر اساس گروه سنی پرداخت و افزود: بر اساس آخرین آمارهای کرونا در استان فارس، تاکنون ۲ درصد از مبتلایان در گروه سنی زیر ۱۰ سال، ۶۹ درصد در گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال و ۲۹ درصد نیز در گروه سنی بالای ۵۰ سال بوده اند.

عبدالرسول همتی ادامه داد: گروه سنی زیر ۱۰ سال یک درصد آمار جانباختگان، گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال ۱۳ درصد و گروه سنی بالای پنجاه سال، متاسفانه ۸۶ درصد آمار جانباختگان کرونا  را به خود اختصاص داده اند که همین امر لزوم توجه جدی به مراقبت از سلامت سالمندان، به عنوان گروه در معرض خطر این بیماری را افزایش می دهد.

دکتر همتی تاکید کرد: در شرایط فعلی و به ویژه با نزدیک شدن به فصل شیوع آنفلوانزا می بایست نسبت به حفظ سلامت سالمندان دقت ویژه داشته و با رعایت اصول بهداشتی شامل استفاده از ماسک، شست و شوی مرتب دست ها و حفظ فاصله فیزیکی، شاهد مهار این بیماری باشیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در   نشست ستاد دانشگاهی بیماری کرونا همچنین با اشاره به گذشت چند روز از بازگشایی مدارس، از تقویت نظارت ها برای پایش سلامت دانش آموزان و کادر مدارس در تمامی مقاطع خبر داد.

او ادامه داد: با توجه به تمهیدات صورت گرفته، همکاران حوزه بهداشت در طول روزهای گذشته کار نظارت بر سلامت مدارس را با جدیت دنبال می کنند.

از دیروز تا امروز ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۳۰۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا  در کشور شناسایی شدند و  مجموع بیماران   به ۳۹۱ هزار و ۱۱۲ نفر رسیده است،   متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۲۲ هزار و ۵۴۲ نفر رسید.

اخبار مرتبط