٢٢۰ قلم انواع لوازم خانگی احتکار شده در تهران کشف شد

تهران- ایرنا- معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: دو گشت مشترک بازرسان سازمان صمت و تعزیرات حکومتی استان ٢٢٠ قلم انواع لوازم خانگی احتکار شده در انباری در محله نازی آباد واقع در جنوب تهران را کشف و توقیف کردند.

سعید محمدی پور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این اقدام براساس گزارش های مردمی صورت گرفت افزود: اقلام کشف شده شامل کالاهای کمیاب نظیر انواع یخچال و یخچال فریزر، کولر گازی، ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی به ارزش چهار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: این واحد انبارداری به علت عدم اعلام موجودی و ثبت کالاهای خود در سامانه جامع تجارت و سامانه جامع انبار که همه افراد ملزم به ثبت کالاهای خود در آن هستند متخلف شناخته شد و پس از پلمپ انبار مذکور و تشکیل پرونده برای فرد متخلف وی به مراجع قضایی معرفی شد.

محمدی پور از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف در زمینه احتکار یا گرانفروشی مراتب را از طریق شماره تلفن ١٢٤ به کارشناسان سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران اطلاع دهند.

به گزارش ایرنا، سامانه جامع تجارت آنلاین یا همان سامانه ثبت سفارش کالا، یک نوع از سامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیندها در تجارت است که قرار است پل ارتباطی بین تجار و بازرگانان، با دستگاه های ذیربط در زمینه تجارت بین الملل باشند. این سامانه برای اولین بار در تاریخ ۵ مرداد ۱۳۹۵ در دسترس کاربران قرار گرفت و به طور رسمی از آن بهره برداری شد.

اکنون تجار و بازرگانان، اموری مثل ثبت سفارش کالا، اخذ مجوزهای ورود و استعلام کارت بازرگانی خود را با استفاده از این سامانه انجام می دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =