بازار نقل و انتقالات اروپا در پاندمی کرونا ۳۰درصد ارزش خود را از دست می‌دهد

تهران- ایرنا- رییس اتحادیه باشگاه های اروپا (ECB) می‌گوید که باشگاه‌های سراسر جهان در راستای مقابله با پاندمی کرونا، درآمدهای خود را از قبل حق پخش تلویزیونی، بلیت فروشی و حامیان مالی از دست داده و بازار نقل و انتقالات تا سقف ۳۰درصد از ارزش خود را از دست خواهد داد.

به گزارش ایرنا، «آندره‌آ آنیلی» گفت که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) به پخش کننده‌های تلویزیونی برای پخش رقابت‌های باشگاهی بین المللی ۵۷۵ میلیون یورو تخفیف داده و این تمام پولی است که قرار است مابین باشگاه‌ها تقسیم شود و نمی‌شود.

آنیلی که ریاست باشگاه یوونتوس را نیز برعهده دارد، در جریان یک نشست مجازی گفت: این موضوع برای ما ضربه مالی سنگینی است که به طور بالقوه برای بسیاری از باشگاه‌ها به یک بحران نقدینگی بدل خواهد شد.

وی افزود: تصور نمی‌کنم تا زمان انتشار حساب‌ها در پاییز، از عمق این اتفاق مطلع شویم.

پاندمی کرونا در فاصله مارس تا مه فوتبال جهان را به حالت تعلیق درآورد و یوفا را مجبور کرد تا تعداد بازی‌های رقابت‌های اروپایی را در فصل گذشته کاهش دهد.

اتحادیه باشگاه‌های اروپا در جولای اعلام کرد که باشگاه‌های برتر فوتبال اروپا در مجموع حدود ۴ میلیارد یورو از درآمدهای خود را از دست خواهند داد؛ موضوعی که آنیلی بر آن تاکید کرد.

به گفته وی باشگاه‌ها به طور مشخص از برگزاری بازی ها در ورزشگاه‌های خالی متضرر شده‌اند.

وی در ادامه تاکید کرد: تنها جو فوتبال نیست که آسیب دیده بلکه این اتفاق برای همه باشگاه‌ها به معنای حذف کامل منبع مهم درآمدزایی بوده است.

آنیلی در خصوص بازار نقل و انتقالات هشدار داد: برآوردهایی وجود دارد که براساس آن بازار نقل و انتقالات در مجموع ۲۰ تا ۳۰ درصد ارزش خود را از دست خواهد داد و این یعنی پول کمتری در جریان خواهد بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =