وزارت بهداشت روند اجرایی بیمارستان‌های کهگیلویه را تسریع می کند

یاسوج - ایرنا - نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمیی چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی گفت: وزارت بهداشت با توجه به مشکلات بهداشتی و درمانی در شهرهای چرام،لنده و لیکک نیاز است نسبت به تکمیل بیمارستان‌های ۳۲ تختخوابی این سه شهرشتان تلاش بیشتری انجام دهد.

حجت الاسلام سید محمد موحد روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دیدار با دکتر سعید نمکی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهارداشت: باید از تلاش و مجاهدت مجموع وزارت بهداشت و درمان در بحران کرونا قابل تقدیر است.

وی بیان کرد: تلاش‌های خستگی ناپذیر در این شرایط بحرانی یادآور خاطرات از خودگذشتگی های دلاور مردان و شیرزنان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس است.

وی با تقدیر از وزیر بهداشت برای توجه پیشین خود به استان کهگیلویه و بویراحمد بویژه شهرستان های چهارگانه گفت: نیاز است کمبودهای حوزه بهداشت و درمان برای خدمات رسانی بهتر به مردم کهگیلویه، چرام، لنده و بهمیی افزایش یابد.

وی با اشاره به پیشرفت خوب بیمارستان ۳۲تختخوابی لیکک تصریح کرد:  تکمیل این بیمارستان یکی از خواسته‌های به حق مردم  بهمئی است.

موحد تاکید کرد: در صورت بهره برداری از این طرح بسیاری از مشکلات حوزه بهداشت و درمان بهمیی برطرف خواهد شد.

نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده گفت: با توجه به شروع عملیات ساخت بیمارستان در شهرهای چرام و لنده نیاز است وزارت بهداشت پیگیری های لازم برای تسریع در روند اجرایی انها را انجام دهد.

موحد با اشاره به هزینه های بالای مقابله با ویروس کرونا اضافه کرد: می طلبد وزارت بهداشت در مورد افزایش اعتبارات و تجهیزات برای بیمارستان و مراکز درمانی چهار شهرستان توجه ویژه ای داشته باشد.

وی اظهار کرد: نیاز است وزارت بهداشت با توجه به وجود ظرفیت‌های بسیار زیاد در این چهارشهرستان با ایجاد دانشکده پرستاری در شهر دهدشت موافقت کند.

موحد افزود: وزیر بهداشت برای تسریع در روند اجرایی بیمارستانهای حوزه انتخابیه کهگیلویه قول‌های مساعدی نیز داده است.

وی افزود: وزارت بهداشت نسبت به راه اندازی دانشکده پزشکی پس از بررسی های لازم اقدامات لازم را در این راستا انجام خواهد داد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =