۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۶
کد خبرنگار: 1245
کد خبر: 84031694
۰ نفر

برچسب‌ها

عربستان رئیس ستاد کل ارتش عراق را به ریاض دعوت کرد

بغداد - ایرنا - وابسته نظامی عربستان سعودی در بغداد روز سه شنبه با رئیس ستاد کل ارتش عراق دیدار کرد و دعوت همتای سعودی اش برای سفر به ریاض را به وی ابلاغ کرد

به گزارش ایرنا، دفتر رسانه ای وزارت دفاع عراق در بیانیه ای گفت که دعوت از سپهبد عبدالامیر رشید یارالله برای سفر به ریاض با هدف بررسی همکاری های امنیتی و اطلاعاتی میان دو کشور صورت می گیرد.

بیانیه افزود که وابسته نظامی عربستان در بغداد و رئیس ستاد مشترک ارتش عراق در این دیدار  همچنین در باره راه های گسترش همکاری های مشترک نظامی میان عراق و عربستان گفت و گو کردند

رایزنی در خصوص تقویت و توسعه همکاری های امنیتی و اطلاعاتی میان ارتش عراق و عربستان سعودی از جمله محورهای دیگر این گفت و گو بود.

فرماندهی عملیات مشترک عراق اوایل شهریور جاری در بیانیه ای به اخبار منتشر شده مبنی بر حضور نیروهای سعودی در پایگاه التاجی در شمال پایتخت بغداد واکنش نشان داد.

سرلشکر تحسین الخفاجی سخنگوی این فرماندهی گفت: برخی از خبرگزاری ها گزارش دادند که سربازان سعودی پایگاه هوایی التاجی را ترک کرده اند که این خبر بی اساس بوده و چنین خبری صحت ندارد.

وی توضیح داد که یگان های حاضر در پایگاه هوایی التاجی نیروهای امنیتی عراق هستند و در مدت استقرار نیروهای ائتلاف بین المللی و تا پیش از ترک این پایگاه و تحویل آن به ارتش عراق، هیچ نیروی سعودی در آنجا حضور نداشته است. 

برخی رسانه های عراقی اوائل شهریور اعلام کردند که سربازان سعودی با همراهی کاروانی از نیروهای ائتلاف آمریکایی که از پایگاه التاجی عقب نشینی کردند، از عراق به پایگاه آمریکایی الشدادی در جنوب استان الحسکه سوریه رفتند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =