خودرو سازان برای تولید به روز و رضایت مشتری تلاش کنند

رشت- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه رمز پایداری هر صنعتی، جلب رضایت مشتری و رعایت حقوق مصرف کنندگان است، گفت: خودرو سازان باید با بروز رسانی تولیدات و ارائه خدمات مطلوب برای رضایت مشتریان تلاش کنند.

فرهاد دلق پوش روز سه شنبه در دیدار با مدیر دفترمنطقه ای ایساکوی گیلان با اشاره به اینکه هر صنعتی به عوامل مختلفی در زنجیره تولید، خدمات و پشتیبانی متکی است، اظهار داشت: با ارائه خدمات مطلوب، همواره باید تلاش شود تا مشتریان از خودرو سازان رضایت داشته باشند.
وی صنعت خودروسازی را از صنایع مادر در بخش صنعت برشمرد و گفت: تولید خودرو، فقط بخشی از صنعت است که با پشتیبانی در زنجیره تامین قطعات و خدمات پس از فروش، جایگاه خود را تبیین و تثبیت می کند و نقش نمایندگی های خودرو در شهرستان ها  در این رابطه بسیار حائز اهمیت است.
وی با اشاره به اینکه همه ما به نحوی مصرف کننده خودرو هستیم، افزود: نمایندگی های ایران خودرو و سایر خودروسازان به نحوی خانواده صنعت، معدن و تجارت محسوب می‌شوند که یکی از مشکلات کار این است که ما نسبت به ضرورت ها به روز نیستیم.
 دلق پوش رعایت حقوق مصرف کنندگان را رمز پایداری هر صنعتی در جهان دانست و تاکید کرد: مسائل را آن طور که واقعیت دارد، منعکس نمایید؛ چراکه سطح رضایت مشتریان باعث انبساط خاطر برای همه آحاد مردم و در نهایت به افزایش اطمینان مردم نسبت به نظام منجر می شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان کسب رضایت مردم در شرایط فعلی اقتصادی را حائز اهمیت خواند و تاکید کرد: برخورد عادلانه و منصفانه با مشتریان در اولویت باشدِ ضمن انکه با نرمی و سعه صدر با مردم رفتار و  متعهد و دلسوز به مردم باشید تا شاهد کاهش شکایات مردمی از خودروسازان ملی و در این راستا الگویی برای سایر ان باشیم.

۹۰ فروشگاه مجاز ایساکو تحت نظارت دفتر منطقه ای گیلان است
مدیر دفتر منطقه ای ایساکوی رشت و ایران خودروی گیلان نیز در این نشست افزود: صنعت خودرو جزو صنایع پیشران اقتصادی می باشد و همواره تلاش برای ارائه خدمات مطلوب و شایسته و بهبود مستمر حسب ضوابط قانونی سرلوحه کارهاست.
حمید رضا واثقی افزود: فقط گیلان دارای ۳۲ نمایندگی فعال ایران خودرو برای ارائه خدمات پس از فروش است که بر اساس ارزیابی و نظارت به عمل آمده در سطح ملی در بین نمایندگی های کشور، استان گیلان رتبه نخست را در زمینه کیفیت خدمات ارائه شده کسب کرده است.
وی  از رویکرد حمایتی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان ابراز خرسندی کردو گفت : پیوسته در پی کسب رضایت مشتری و بهبود خدمات در نمایندگی های مختلف استان هستیم و قطعا تعامل تواَم با نظارت سازمان صنعت، معدن و تجارت می تواند در بهبود مستمر خدمات ما تاثیر گذار باشد.
مدیر دفتر منطقه ای ایساکوی گیلان اظهار داشت: تعداد ۹۰ فروشگاه مجاز ایساکو و ۴۵ نمایندگی ایرانخودرو در منطقه غرب مازندران، دبیل و گیلان تحت مدیریت دفتر واحد در رشت است که از طریق سامانه مدیریت ارتباط با مشتری(CRM) مرتب پیگیر پیشنهادات و انتقادات جامعه هدف شرکت خودروسازی ایران خودرو هستیم و مشکلات مصرف کنندگان در اسرع وقت با دقت بررسی و رسیدگی می گردد.
بیش از ۱۵ شرکت صنعتی قطعه سازی خودرو در استان گیلان در حال فعالیت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =