استقبال فیلمسازان بسیجی از جشنواره فیلم مقاومت

تهران- ایرنا- ۲ هزار و ۲۳۹ فیلم به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت رسید.

برای ارج نهادن به تلاش‌های جهادگرانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران (اعم از بسیج، ارتش، سپاه، و نیروی انتظامی) و نیز با هدف استعدادیابی و تقویت نیروهای انقلابی و متعهد (به ویژه جوانان خلاق) برای حضور مؤثر در عرصه فیلم‌سازی و سینما، جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در شانزدهمین دوره خود بخشی ویژه برای فیلمسازان بسیجی در نظر گرفته است.

بر همین اساس و بنا بر آخرین اعلام دبیرخانه شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، در بخش فیلم بلند ۶۰ اثر، فیلم کوتاه ۴۲۹ فیلم، در بخش مستند ۸۷۹ اثر، بخش فیلمنامه ۳۴۶ اثر، پویانمایی ۱۴۶ فیلم و در بخش نماهنگ نیز ۳۸۲ فیلم به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

در این دوره شهر تهران بزرگ با ۴۸۳ اثر و استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی هر کدام با بیش از ۲۰۰ اثر در رده بیشترین آثار ارسال شده به بخش فیلمسازان بسیجی شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت هستند و استان تهران (شهرستان‌های تهران) با ۱۰۹ اثر در رده چهارم قرار دارد.

شایان ذکر است، آثار منتخب فیلمسازان بسیجی در مرحله استانی در هفته گرامیداشت دفاع مقدس در مرکز استان انتخاب و از صاحبان آثار تجلیل و در مرحله ملی آثار برگزیده استانی با هم به رقابت گذاشته خواهد شد.

زمان اعلام آثار پذیرفته شده بخش «فیلمساران بسیجی» شنبه ۲۲ شهریورماه است.

هیئت داوران شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش مسابقه ملی، شش تندیس و دیپلم افتخار به بهترین تله فیلم بلند، بهترین فیلم داستانی کوتاه، بهترین فیلمنامه، بهترین مستند، بهترین نماهنگ و بهترین پویانمایی اهدا خواهد کرد.

شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در بخش نخست از ۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه مقارن با هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

همچنین از یکم تا هفتم آذرماه همزمان با هفته بسیج این جشنواره در بخش‌های «سینمای ایران و جهان»، «سیدالشهدای مقاومت»، «روایت قلم»، «نقد و پژوهش تحلیل» و انتخاب برگزیدگان ملی «فیلمسازان بسیجی» به دبیری مهدی عظیمی‌میرآبادی برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =