وضعیت ۷۵ بیمار کرونایی در قم وخیم است

قم - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: در حال حاضر ۳۸۷ بیمار کرونایی در قم بستری هستند که وضعیت ۷۵ تَن از آنها وخیم می باشد.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت منتهی به هجدهم شهریور ماه ۷۵ تَن با تشخیص احتمالی و مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان مورد پذیرش قرار گرفتند.

وی با اشاره به بستری شدن ۶۱ تَن در بخش های مراکز درمانی قم و تحت نظر اورژانس بیمارستان افزود: ۵۸ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، نیز ترخیص شدند.

قدیر خاطر نشان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تَن که نتیجه کرونای آنها مثبت بود جان خود را از دست دادند. 

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی webdaqom@ در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند./

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =