۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۴۹
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 84031666
۰ نفر

برچسب‌ها

روسیه سفیر آلمان را احضار کرد

مسکو - ایرنا - سخنگوی وزارت خارجه روسیه روز سه شنبه از احضار سفیر آلمان در مسکو برای توضیح درباره مساله الکسی ناوالنی وبلاگ نویس مخالف دولت روسیه که در بیمارستان در برلین بستری است خبر داد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری دولتی تاس، ماریا زاخارووا به خبرنگاران گفت: «گزا آندریاس فون گیر» سفیر آلمان در روسیه برای گفت وگو درخصوص وضعیت وبلاگ نویس الکسی نوالنی به وزارت خارجه روسیه احضار شد.

 وی افزود: ما از برلین انتظار داریم همه اطلاعاتی که در اختیار دارند از نتایج تحقیقات در آزمایشگاه ارتش آلمان گرفته تا برخی شواهدی که وزارت خارجه آلمان در اختیار دارد را ارائه کند. 

زاخارووا گفت: انتظار داریم سفیر آلمان به میدان اسمولنسک (محل قرار گرفتن ساختمان وزارت خارجه روسیه) بیاید.

الکسی ناوالنی  18 روز پیش در حالی که از تومسک در سیبری به مسکو پرواز می کرد در هواپیما دچار حمله عصبی شدید شد و در حالی که به کما رفته بود در بیمارستانی در شهر اومسک سیبری بستری شد.

مقام‌های آلمانی به تازگی مدعی شدند که ناوالنی با ماده ای سمی به نام نوویچوک که دو سال پیش در مسمومیت سرگئی اسکریپال سرهنگ سابق روسی پناهنده به انگلیس و دخترش یولیا بکار گرفته شده بود، مسموم شده است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، بیمارستان چریته برلین  در توئیتی خاطرنشان کرد: حال الکسی بهبود یافته و با تلاش پزشکان از کما خارج شده است.   

 در این توییت گفته شده است که ناوالنی دیگر به دستگاه تنفس مصنوعی وصل نیست. 

بیمارستان چریته در مطلب توییتی خود گفته است: ناوالنی همچنین به صداها واکنش نشان می دهد اما هنوز زود است که  پیامدهای مسمومیت وی در درازمدت ارزیابی شود.

 در همین حال دمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که طرف روسی مدارک پزشکی در مورد وضعیت بیماری ناوالنی را ازطرف آلمانی دریافت کند. 

ماجرای مسمومیت ناوالنی و انتقال او به بیمارستانی در آلمان، موجب بروز تنش هایی بین برلین و مسکو شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =