حدود ۲ هزار نفر انتخابات حوزه شهرستان کرمانشاه را برگزار می‌کنند

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار کرمانشاه بااشاره به برگزاری مرحله دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در این شهرستان گفت: برای برگزاری انتخابات هزار و ۸۱۲ نیرو لازم داریم که تاکنون هزار و ۴۰۰ نفر آن تامین شده، لذا از ادارات برای تامین نیروی انسانی انتظار همکاری داریم.

فضل الله رنجبر روز سه شنبه در جلسه هیات های اجرایی و نظارت انتخابات مجلس شورای اسلامی که در سرسرای فرمانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: در این دوره همانند مرحله اول انتخابات ۶۰۰ شعبه ثابت و ۱۴ شعبه سیار برای اخذ رای شهروندان درنظر گرفته شده است.

او با بیان اینکه باید تمام نیروهای برگزاری انتخابات تا روز پنجشنبه معرفی شوند، گفت: برای هر شعبه باید چهار نفر از هیات های اجرایی و نظارت، نماینده فرماندار و شورای نگهبان حضور داشته باشد و این علاوه بر نیروهای انتظامی و کاربران پای سیستم ها است.

رنجبر با بیان اینکه برگزاری انتخابات نیازمند به کارگیری نیروی انسانی فراوان است، گفت: در این‌دوره از  انتخابات همه ادارات باید در بحث خدماتی مانند قطع نشدن برق، مخابرات، خودرو ، امکانات و نیروی انسانی هم افزایی و همکاری کنند و تمام تدابیر احتمالی اندیشیده شود.

وی با بیان اینکه زمان برگزاری انتخابات از ساعت هشت صبح تا ۱۸ غروب روز جمعه ۲۱ شهریور است، تمدید زمان انتخابات را منوط به نظر شورای نگهبان و وزارت کشور دانست.

نماینده عالی دولت در شهرستان کرمانشاه گفت: صندوق های اخذ رای و دستگاه های احراز هویت افراد روز پنجشنبه تحویل نماینده فرماندار به عنوان مجری اصلی هر شعبه اخذ رای خواهد شد.

فضای برگزاری انتخابات در شهرستان کرمانشاه خوب است

فرماندار کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ممنوعیت برگزاری ستادهای انتخاباتی در سطح شهرستان به دلیل شیوع بیماری کرونا، گفت: برای کاندیداها چهار برنامه تلویزیونی و رادیویی تهیه شده است و هم اکنون فضای تبلیغات محیطی نامزدها در سطح شهرستان خوب است و هیچ مشکلی وجود ندارد.

رنجبر با اشاره به اینکه رقابت در مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی بین ۲ کاندیدا است، افزود: این امر برگزاری انتخابات را به دلیل ۲ قطبی بودن بسیار حساس می کند بنابراین تمام تلاش عوامل اجرایی بر رعایت بی طرفی کامل باید باشد.

او ملاک عمل همه را قانون مداری و امانتداری دانست و گفت: همه همّ و غم مجریان برگزاری انتخابات رعایت کمال امانتداری و قانون مداری برای اجرایی انتخابات سالم است.

مردم فقط به اطلاعیه های ستاد انتخابات توجه کنند و گول شیطنت فضای مجازی نخورند

 مقام ارشد دولت در شهرستان کرمانشاه در ادامه با اشاره به فضاسازی، شایعه پراکنی و اعلام مغرضانه نتایج در دوره اول یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمانشاه از مدیرکل ارشاد و اسلامی استان خواست با توجه به دردسرهای ایجادی سایت ها، خبرگزاری ها و صاحبان کانال های تلگرامی و فضای مجازی برای اعلام نتایج انتخابات در دوره اول در این مرحله نظارت جدی تری داشته باشد و همه را رصد کنند، تا فضای انتخابات را با دروغ و شایعه پر نکنند.

رنجبر، تنها مرجع رسمی اعلام نتایج انتخابات را اطلاعیه های ستاد برگزاری انتخابات شهرستان اعلام کرد و از مردم خواست به فضاسازی ها و اعلام نتایج دروغین خارج از این ستاد توجه نکنند.

وی در ادامه در خصوص شمارش برگه های اخذ رای گفت: این تعرفه ها در حضور نمایندگان هیات های اجرایی و نظارت، نماینده دادستان، نمایندگان کاندیداها و شورای نگهبان در سالن تجمیع دوباره شمارش می شود و آراء هر صندوق با آرا  ارسال شده سیستم های هر شعب اخذ رای تطبیق داده می شود و پس از تایید صحیح بودن توسط ستاد انتخابات آرا اعلام می شود و اعلام نتایج خارج از این روند نامعتبر است.

 در دوره دوم یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در شهرستان کرمانشاه رقابت بین سلمان محمدی‌بابازیدی و ابراهیم عزیزی برای کسب یک کرسی باقیمانده در شهرستان کرمانشاه است.

ابتدا بنا بود که انتخابات دور دوم ۲۹ فروردین ۱۳۹۹ برگزار شود اما شیوع ویروس کرونا همه چیز را به هم ریخت و این انتخابات را پنج ماه عقب انداخت و به ۲۱ شهریور موکول کرد.

 در دور دوم انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی تکلیف ۲ نماینده دیگر از استان کرمانشاه در ۲ حوزه کرمانشاه و  اسلام آبادغرب و دالاهو حدود با حدود یک میلیون نفر واجد شرایط رای دادن مشخص می‌شود.

طبق قانون در این مرحله از انتخابات هر کاندیدایی که بیشترین رای را به دست بیاورد به صندلی مجلس شورای اسلامی تکیه خواهد زد.

در دور نخست عبدالرضا مصری و محمد رشیدی از حوزه انتخابیه کرمانشاه، آرش زره‌تن لهونی از حوزه انتخابیه پاوه، جوانرود، روانسر و ثلاث باباجانی، علی رضایی از حوزه انتخابیه کنگاور، صحنه و هرسین، سید جواد حسینی کیا از سنقروکلیایی و شهریار حیدری از حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب راهی خانه ملت شدند.

اخبار مرتبط