پروتکل‌های بهداشتی حمل‌ونقل عمومی در سرویس مدارس رعایت شود

تهران- ایرنا- مدیرکل انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش گفت: سرویس‌های ایاب و ذهاب مدارس باید هر دفعه قبل از ورود دانش‌آموزان به داخل خودرو ضدعفونی و همه پروتکل‌های وسایل حمل و نقل عمومی در آنها رعایت ‌شود.

نورعلی عباسپور روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اظهار داشت: پروتکل‌های بهداشتی دانش‌آموزان در سرویس مدارس از سوی وزارت کشور ابلاغ شده است.

وی با بیان اینکه ساماندهی سرویس‌های مدارس در بیشتر شهرها انجام شده است، افزود: کاهش تعداد سرنشینان به سه نفر، ضدعفونی کردن ماشین ها و زدن ماسک از جمله مواردی است که باید در رفت و آمد دانش‌آموزان مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش ادامه داد: سرویس‌های ایاب و ذهاب دانش‌آموزان باید هر دفعه قبل از ورود دانش‌آموزان به داخل خودرو ضدعفونی شود. در واقع همه پروتکل‌های وسایل حمل و نقل عمومی باید در سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان نیز رعایت ‌شود.

عباسپور همچنین درباره افزایش شهریه سرویس مدارس گفت: مقدار این افزایش شهریه را شورای شهر هر استان ابلاغ می کند و چنانکه اطلاع دارم شهریه سرویس مدارس در تهران ۲۵ درصد افزایش یافته است. پیش تر اعلام شده بود هنگام ثبت نام و تا زمان بازگشایی مدارس وجهی برای این منظور پرداخت نشود، اما اکنون با آغاز سال تحصیلی، والدین باید هزینه ایاب و ذهاب دانش آموزان را نیز بپردازند.

وی افزود: افزایش شهریه به این دلیل است که تعداد سرنشین‌ها کاهش و تعداد خودروها افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، هم زمان با آغاز سال تحصیلی جدید، نشست ستاد ساماندهی حمل ونقل دانش‌آموزان برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ با حضور دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد.

مدیرکل دفتر انجمن اولیا و مربیان در این نشست با یادآوری شرایط موجود و شیوع ویروس کرونا و ضرورت حفظ سلامتی و تأمین امنیت جسمی، تربیتی و روانی دانش‌آموزان در خودروهای تحت پوشش شرکت‌های پیمانکاری دارای پروانه حمل‌ونقل از شهرداری‌ها و بخشداری‌ها، خواستار نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغ‌ شده از سوی وزارت کشور شد.

عباسپور تصریح کرد: نظر به اهمیت رفت‌وآمد دانش‌آموزان روستایی، با تشکیل کارگروه استانی حمل‌ونقل دانش‌آموزان، تمهید مقدمات تأمین خودروهای مورد نیاز اندیشیده می‌شود.

وی ادامه داد: مدیران مدارس از ظرفیت انجمن اولیا و مربیان مدرسه برای نظارت بر رعایت نرخ نامه ابلاغی شورای اسلامی هر شهر و رعایت پروتکل بهداشتی توسط رانندگان استفاده کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha