۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۷
کد خبرنگار: 1822
کد خبر: 84031624
۰ نفر

برچسب‌ها

امام جمعه کرمان: تعاونی‌ها به نظارت، هدایت و حمایت جدی نیاز دارند

کرمان - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با بیان این مطلب که امید اقتصاد کشور به تعاونی‌ها است، گفت: تعاونی‌ها به نظارت، هدایت و حمایت جدی نیاز دارند.

به گزارش ایرنا ، حجت‌الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز سه‌شنبه در دیدار با مدیران و مسؤلان جامعه تعاون استان کرمان افزود: مردم با مشاهده فعالیت‌های مثبت تعاونی‌ها به سرمایه‌گذاری در این بخش توجه نشان می‌دهند و در این صورت ، شاهد جهشی بزرگ در بخش تعاون خواهیم بود. 

وی گفت: از مدیر کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان انتظار داریم که با یک بازنگری جدید در تعاونی‌ها، مدیران فرسوده ، ناکارآمد و سیاسی را از چرخه مدیریت در تعاونی ها حذف کنند. 

امام جمعه کرمان ادامه داد: ناتوانی بخش تعاون در تجمیع سرمایه‌های سرگردان جامعه، مدیریت فرسوده و ضعیف، نقص در قوانین و مقررات بخش تعاون و بعضاً نظارت ضعیف دولت بر تعاونی‌ها، مهمترین نقاط ضعف بخش تعاون در استان کرمان است . 

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این دیدار از کسب رتبه برتر اتاق تعاون کرمان در کشور خبر داد و گفت : کسب این رتبه برای نخستین بار در تاریخ تعاون استان کرمان بدست آمده و این مهم با تلاش همه فعالان بخش تعاون استان کرمان محقق شده است. 

رضا اسماعیلی با اشاره به کارکردهای اقتصادی – اجتماعی و سیاسی بخش تعاون گفت : حمایت از دهک‌های پایین جامعه و حمایت از جوانان در تشکیل تعاونی‌ها، مهم‌ترین فعالیت‌های دولت در بخش کارکرد اقتصادی تعاون بوده است . 

وی با بیان اینکه بهترین قالبی که می‌تواند به خانه دار شدن جوانان کمک کند حمایت مالی از تعاونی‌های مسکن است تصریح کرد : متأسفانه هم اکنون فقط ۱.۵ درصد از سهم بازار مسکن در بخش تعاون است که این مقدار باید افزایش یابد . 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =