آتش سوزی مراتع روستای دره‌قبله سقز مهار شد

سنندج - ایرنا - معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: آتش سوزی مراتع روستای دره قبله این شهرستان با تلاش و همت همیاران طبیعت و دهیاری و اهالی این روستا مهار شد.

پیمان صاحبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در پی وقوع حریق در مراتع روستای دره قبله، دهیار روستای مذکور در اجرای تفاهم نامه منعقده بین این اداره با دهیار و همچنین با کمک تعدادی از همیاران طبیعت، پس از چند ساعت آتش سوزی مهار و عملیات اطفای حریق به پایان رسید.

وی با بیان اینکه آتش سوزی مراتع و گیاهان خشک در سقز نسبت به پارسال کاهش چشمگیری داشته است، افزود: کاهش آتش سوزی مراتع با فرهنگ سازی و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای اهالی روستاها، دهیاران و همیاران طبیعت بوده است.

صاحبی به نقش و مسوولیت پذیری اهالی روستاها در اطفای حریق مراتع اشاره کرد و یادآور شد: مردم با احساس مسوولیت و اگاهی از ضرر و زیان آتش سوزی ها، طبیعت و مراتع را از هرگونه حریق محافظت کردند.

معاون اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز ضمن دعوت از طبیعت‌دوستان، بهره برداران محلی، فعالان منابع طبیعی و مردم فهیم و با فرهنگ، بر مشارکت فعالانه در حفاظت از منابع طبیعی زیبا و جنگل‌های بی‌نظیر زاگرس تاکید کرد.

وی از عموم مردم روستایی و شهری این شهرستان خواست گزارشات تخریب و تصرف منابع طبیعی، قطع درختان، بوته کنی و آتش‌سوزی ها را از طریق سامانه رایگان تلفنی ۴۰۵۱ یا تلفن های ۳۶۲۲۷۸۰۰ و ۳۶۲۲۷۷۹۱ به یگان حفاظت منابع طبیعی این شهرستان اطلاع دهند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =