طرح ملی «آجر به آجر» در کهگیلویه و بویراحمد در حال اجراست

یاسوج- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد گفت: همزمان با سراسر کشور طرح ملی «آجر به آجر» در این استان در حال اجراست. 

پیروز کرمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: اجرای این طرح از اوایل شهریورماه ۱۳۹۹ در کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده است.  

وی افزود: هدف از اجرای این طرح در کهگیلویه و بویراحمد ساخت و بازسازی فضاهای آموزشی و تهیه تجهیزات آموزشی مورد نیاز مدارس استان است. 

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: بر اساس این طرح زمینه مشارکت هر چه بیشتر مردم برای ساخت،  تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی در استان فراهم می شود. 

کرمی عنوان کرد: طرح ملی «آجر به آجر» از برنامه های سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در زیر نظام فضا و تجهیزات آموزشی است. 

وی ابراز داشت: مردم کهگیلویه و بویراحمد در قالب این طرح می توانند با مراجعه به سامانه ملی «مهر مدرسه» مدارس نیازمند حمایت استان  را انتخاب و از کمترین مبلغ به میزان ۱۰۰ هزار ریال تا حد توان به ساخت و بازسازی فضاهای آموزشی کمک کنند. 

کرمی گفت: میزان تجهیزات مورد نیاز هر کدام از مدارس کهگیلویه و بویراحمد در این سامانه ملی بارگذاری شده تا مردم استان نسبت به آنها  آگاهی لازم را کسب کنند.  

وی اظهار داشت: چنانچه در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد ۵۰ درصد و در مناطق روستایی و عشایری این استان نیز ۳۰ درصد هزینه ساخت،  تعمیر و تجهیز فضاهای آموزشی از سوی مردم و نیکوکاران تأمین شود مابقی مبالغ را نیز اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان پرداخت خواهد کرد. 

کرمی افزود: هم اینک ۸۰۰ کلاس درس در کهگیلویه و بویراحمد نیازمند تعمیر و بازسازی است. 

وی بیان کرد: ۲ روش برای دریافت کمک های مردم کهگیلویه و بویراحمد در طرح «آجر به آجر» وجود دارد که شامل سامانه ملی «مهر مدرسه» و شماره گیری کد دستوری #۶۶۹۹*۶۶۵۵* از طریق گوشی تلفن همراه است. 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =