۱۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق و ۲۰۱ فقره سرقت در کرمانشاه کشف شد

کرمانشاه- ایرنا- فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اجرای طرح بزرگ ارتقا امنیت اجتماعی (ظفر ۵) در شهرهای مختلف با محوریت کرمانشاه، گفت: کشف ۱۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق و ۲۰۱ فقره سرقت از مهمترین نتایج اجرای طرح به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سردار «علی اکبر جاویدان» روز سه شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این طرح با حضور پلیس شهرستان کرمانشاه و پلیس های مبارزه با مواد مخدر، امنیت اقتصادی، آگاهی و امنیت عمومی به مدت ۷۲ ساعت اجرا شد.

وی ادامه داد: در این مدت و با تلاش ماموران پلیس مبارزه با موادمخدر، حدود ۹۲ کیلوگرم انواع مواد که عمده آنها را تریاک تشکیل می دهد، کشف و ۶۷ نفر از قاچاقچیان، خرده فروشان و توزیع کنندگان به همراه ۱۷ نفر از معتادان متجاهر نیز دستگیر شدند.

سردار جاویدان همچنین از توقیف ۱۲ دستگاه خودرو متعلق به قاچاقچیان و خرده فروشان مواد مخدر خبر داد و گفت: ۱۴ مکان عرضه، تهیه و توزیع نیز پلمب شد.

کشف ۲۰۱ فقره سرقت توسط پلیس آگاهی و انتظامی کرمانشاه

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه در ادامه به کشف ۲۰۱ فقره سرقت منزل، مغازه، احشام، خودرو، تلفن همراه و ... توسط کاراگاهان پلیس آگاهی و ماموران انتظامی شهرستان کرمانشاه اشاره و اظهار داشت: کشف ۳۵ فقره سرقت سیم برق، ۱۱ فقره قاپ زنی و ۷ فقره جعل و کلاهبرداری از جمله آنها بوده است.

وی دستگیری ۷۴ سارق و ۲ مالخر را از دیگر اقدامات پلیس آگاهی برشمرد و گفت: همچنین با تلاش کاراگاهان ۳ فقره قتل نیز کشف و ۳ نفر قاتل دستگیر شدند.

کشفیات ۱۰۰ میلیارد ریالی کالای قاچاق توسط پلیس امنیت اقتصادی

سردار جاویدان به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی نیز اشاره کرد و گفت: کشف ۷۴۴ دستگاه لوازم خانگی قاچاق، ۲۷۰ کیلوگرم انواع پوشاک و یک دستگاه موتورسیکلت از جمله آنها بوده است.

وی ارزش محموله قاچاق کشف شده توسط پلیس امنیت اقتصادی را ۱۰۰ میلیارد ریال ذکر کرد و گفت: در همین راستا پنج قاچاقچی دستگیر و سه دستگاه خودرو نیز توقیف شد.

کشف ۱۳ قبضه سلاح شکاری و جنگی توسط پلیس امنیت عمومی

وی همچنین در خصوص اقدامات پلیس امنیت عمومی نیز گفت: کشف ۱۳ قبضه سلاح شکاری و جنگی، ۸۰ قبضه سلاح سرد و ۱۳ نفر از اراذل و اوباش از جمله آنها بوده است.

حدود یک هزار و ۶۰۰ مورد تذکر در خصوص آلودگی صوتی، بدپوششی، دور دور کردن، مزاحمت و ... انجام ۱۰۷ مورد تذکر به واحدهای صنفی متخلف و پلمب ۶ قلیانسرا از دیگر اقدامات پلیس امنیت عمومی بود که سردار جاویدان به آنها اشاره کرد.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه همچنین از دستگیری ۲۴۳ هنجارشکن توسط پلیس امنیت عمومی خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۲ نفر به مراجع قضائی معرفی و ۲۳۱ نفر نیز با اخذ تعهد آزاد شدند.

وی توقیف ۴۶ دستگاه خودرو و ۲ دستگاه موتورسیکلت را از دیگر اقدامات صورت گرفته برشمرد.

سردار جاویدان در پایان مجموع دستگیری های انجام شده توسط پلیس های شرکت کننده در طرح را ۴۶۹ مجرم و هنجارشکن عنوان کرد و گفت: این افراد شامل سارقان، قاچاقچیان کالا و مواد مخدر و افرادی بودند که علی رغم تذکرات قبلی اقدام به سگ گردانی و ایجاد مزاحمت برای دیگران کرده و یا پوشش مناسب نداشتند.