خط دوم راه آهن شهرستان آبیک با دستور دادستان مسدود شد

قزوین – ایرنا -  دادستان عمومی و انقلاب آبیک گفت: با توجه به اینکه مسوولان راه آهن استان به تعهدات خود برای بازسازی پل روگذر تخریب شده آبیک، عمل نکرده‌اند دستور مسدودسازی خط دوم راه آهن شهرستان صادر شد.

به گزارش ایرنا به نقل از روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، سعید احمدزاده روز سه شنبه با اعلام این خبر افزود:  پل روگذر احمدآباد آبیک در ورودی ایستگاه این شهر که یکی از مسیرهای مورد استفاده شهروندان جهت تردد بوده است در جریان دو بانده کردن راه آهن منطقه تخریب گردید و پس از راه اندازی این خط ریلی اقدامی جهت ساخت مجدد آن صورت نگرفت.

وی گفت: با وجود تذکرات متعدد دادستانی آبیک به عنوان مدعی العموم و به دنبال نارضایتی شهروندان از وضعیت حادث شده و بروز تصادفات جرحی و خسارتی طی اجرای این پروژه متاسفانه راه آهن استان با اینکه ملزم بود پس از تخریب پل و ساخت باند دوم راه آهن پلی عریض تر احداث کند، به تعهدات خود عمل نکرد و در یک اقدام دیگر، خلاف  تعهدات خود، خط دوم ریلی را قبل از احداث پل تخریب شده افتتاح نمود.

این مقام قضایی متذکر شد: با توجه به شرایط موجود و موج اعتراض شهروندان از شرایط پیش آمده و اختلال ایجاد شده در زندگی روزمره ساکنان منطقه، دادستانی این شهرستان با اعطا مهلت ۱۰ روزه به مدیران راه آهن کل استان جهت آغاز ساخت پل تخریب شده، اعلام داشت که چنانچه در مهلت مقرر اقدامی صورت نگیرد با دستور قضایی خط دوم ریلی جدید الاحداث مسدود می‌شود و هر گونه خسارت در این زمینه متوجه مدیران مربوط خواهد بود.

احمد زاده تصریح کرد: با توجه به گذشت مهلت ۱۰ روزه اعطا شده و اقدام نکردن متولیان و مدیران سازمان مربوط با صدور دستور قضایی، خط تازه تاسیس ریلی مسدود شد.

شهرستان آبیک در ۵۵ کیلومتری قزوین واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =