پذیرش دانشجو در خوابگاه‌های مشهد با گواهی سلامت میسر است

مشهد- ایرنا- پذیرش دانشجو در خوابگاههای زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با گواهی تایید سلامت امکان پذیر است و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده خطر کرونا سلامت دانشجویان در محیط خوابگاه و کلاس‌های درس را تهدید نمی‌کند.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد روز سه‌شنبه به نقل از معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه گزارش داد: برای سال تحصیلی جدید هفت خوابگاه دانشجویی با ظرفیت ۵۰ درصد اتاق‌ها آماده پذیرش دانشجویان این دانشگاه است.
دکتر فاطمه محرری افزود: طبق دستورالعمل‌های ابلاغی در سال تحصیلی جدید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا ورود همراهی دانشجویان به خوابگاه‌ها ممنوع اعلام شده است.
وی از اجرای طرح پزشک در خوابگاههای دانشگاه علوم پزشکی مشهد جهت رفع دغدغه‌های دانشجویان و والدین و حفظ سلامت خوابگاهیان و کارکنان خبر داد.

معاون فرهنگی و دانشجویی این دانشگاه ادامه داد: طبق مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا کلاس‌های تئوری در دانشگاهها به ‌صورت غیرحضوری خواهد بود و فقط کلاس‌های عملی به ‌صورت حضوری برگزار می‌شود.
وی گفت: آغاز سال تحصیلی برای دانشجویان ورودی جدید در دانشگاه علوم پزشکی مشهد  از ۱۵ آبان و برای دانشجویان در حال تحصیل از ۲۹ شهریور ماه خواهد بود.

دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیش از ۹ هزار دانشجو و ۲۳ هزار کارمند بهداشتی و درمانی و ۴۷ مرکز تحقیقاتی هم‌اکنون به عنوان قطب پزشکی در شمال شرق کشور مطرح است.

حدود ۸۰ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند و بقیه جمعیت این استان در قالب ۱۷ شهرستان زیرپوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌حیدریه و دانشکده‌های پزشکی تربت‌جام و نیشابور هستند. 

بر اساس آخرین آمار رسمی تاکنون ۳۸۸ هزار و ۸۱۰ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. بیماری کووید ۱۹ تاکنون جان ۲۲ هزار و ۴۱۰ نفر را در کشورمان گرفته است. همچنین تاکنون  ۳۳۵ هزار و ۵۷۲ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در ایران بهبود یافته‌اند.  

"پاندمی کرونا" تاکنون در سطح جهان ۲۷ میلیون و ۴۸۵ هزار و ۴۲۴ نفر را بیمار کرده و جان ۸۹۶ هزار و ۸۴۲ نفر را در ۲۳۰ کشور گرفته است. ۱۹ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۸۶۰ نفر از افراد مبتلا به ویروس کرونا در سطح جهان، تاکنون درمان شده‌اند.

در این میان آمریکا با شش میلیون و ۴۸۵ هزار و ۵۷۵ بیمار کووید ۱۹ و ۱۹۳ هزار و ۵۳۴ قربانی ویروس کرونا، بیشترین آمار ابتلا و تلفات ناشی از پاندمی کرونا را در جهان به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا کشورهای برزیل، هند و روسیه بیشترین شمار افراد مبتلا به ویروس کرونا را دارند. 

بر اساس آخرین آمارهای رسمی، ایران در جدول مبتلایان و جانباختگان پاندمی کرونا جایگاه یازدهم را در میان کشورهای جهان دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =