مدیر کل راه و شهرسازی فارس: ایجاد زیرساخت‌های ریلی با جدیت دنبال می‌‎شود

شیراز- ایرنا- مدیر کل راه و شهرسازی فارس، با اشاره به در دست بهره‌برداری، مطالعه یا اجرای پنج طرح بزرگ راه‌آهن کشور به طول ۲ هزار و ۴۰۰ کیلومتر در این استان گفت: ایجاد زیرساخت‌های ریلی در کشور و فارس با جدیت از سوی دولت دنبال می‌شود.

به گزارش سه‌شنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی فارس، جعفر زاهدی افزود: این پنج طرح شامل راه‌آهن اقلید - یزد، راه‌آهن شیراز – اصفهان، راه‌آهن شیراز - بوشهر، راه‌آهن شیراز - گل گهر و راه‌آهن شیراز- جهرم - لار- بندرعباس است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه ۹۵ درصد جابجایی حمل و نقل بار و مسافر در استان فارس از طریق راه انجام می‌شود و همچنین با توجه به بالا بودن میزان حوادث رانندگی و تلفات جاده‌ای ناشی از آن ، دولت در بحث ایجاد زیرساخت ریلی بسیار مصمم است که حمل و نقل ریلی را گسترش دهد.
او اظهار داشت: با توجه به محدودیت‌های مالی کشور، باید سرمایه‌گاران را تشویق کنیم تا از طریق فاینانس بتوانیم پروژه‌های بزرگ ریلی این استان را اجرا کنیم.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس، با اشاره به مطالعات اولیه انجام شده در خصوص راه‌آهن شیراز - اهواز هم گفت: این پروژه ریلی با حدود ۵۲۰ کیلومتر طول دارای توجیه اقتصادی بسیار بالایی است که امیدواریم با پیگیری و کوشش مسئولان کشوری و استانی بتوانیم به زودی شاهد آغاز عملیات اجرایی آن باشیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =