۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۱۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84031534
۰ نفر

برچسب‌ها

فرماندار مهریز: این شهرستان با کمبود فضا برای سوارکاری روبروست

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز گفت: کمبود فضای مناسب یکی از مشکلات سوارکاری برای پرورش و آموزش این رشته پرطرفدار است که برای رفع آن باید مجتمعی برای استقرار باشگاه‌های مرتبط در شهرستان راه‌اندازی شود.

رضا زارع زارع مهریزی روز سه‌شنبه در حاشیه برگزاری جلسه بررسی مسایل و مشکلات سوارکاران شهرستان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به استیجاری بودن بسیاری از باشگاه‌های سوارکاری و نبود تغییرکاربری اراضی برای ساخت باشگاه سوارکاری افزود: وجود یک مجتمع سوارکاری علاوه بر ساماندهی باشگاه‌های موجود زمینه برگزاری بهتر مسابقات ملی و محلی را فراهم می کند.

وی ادامه داد: هم‌اکنون هفت باشگاه سوارکاری مجوزدار با حدود ۱۰۰ عضو فعال است  که هرکدام در مناطق مختلف قرار دارد و ایجاد یک مجتمع  مناسب در ساماندهی آنها و برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی و ارتقای این رشته موثر است .

این مسوول اظهار کرد: برای توسعه صنعت اسب که ظرفیت خوبی در منطقه وجود دارد باید با همکاری بخش‌خصوصی و خیران نسبت به ساخت یک مجتمع آبرومند اقدام کرد و دولت بیش از گذشته آمادگی همکاری در این عرصه را دارد.

زارع زاده مهریزی یادآور شد:  توجه به ورزش و گسترش آن با همکاری بخش‌خصوصی جزو سیاست‌های دولت است که تاکنون در بیشتر رشته‌ها اقدام‌های خوبی انجام گرفته و برای رسیدن به جایگاه حقیقی این روند ادامه دارد.

هم‌اکنون  ۲ هزار و ۵۰۰ ورزشکار در ۳۰ رشته ورزشی در شهرستان مهریز فعالیت دارند که از این تعداد ۷۰ درصد مرد و بقیه بانوان هستند.

مهمترین رشته‌های ورزشی فعال منطقه شامل سوارکاری، دوچرخه سواری، باستانی، ژیمناستیک، تنیس روی میز، فوتبال، فوتسال، والیبال، تیراندازی با کمان و کشتی است.

از جمعیت ۵۵ هزار نفری شهرستان مهریز ۳۰ درصد در ۱۴۰ روستا و آبادی و بقیه در شهر زندگی می‌کنند و مرکز آن در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرارد دارد .

دوم تیرماه سال ۱۳۹۹ ساخت بزرگترین زنجیره ارزش اسب کشور در زمینی به مساحت ۵۰ هکتار و با اعتبار اولیه ۲۵ میلیارد ریال در اردکان یزد آغاز شد و  این مجموعه با حفظ رویکرد ارزش اقتصادی و از طریق مشارکت‌های مردمی ساخته می شود و مجموعه گسترده ای است که برای صنعت اسب، مزیت های اقتصادی، تولید خواهد کرد. 

در این مجموعه، ایجاد ۱۰۷ واحد پرورش به ظرفیت یکهزار و ۵۰۰ راس اسب پیش بینی شده است.

هم اکنون ۴۰۰ مرکز پرورش نژاد اسب عرب با هشت هزار رأس در یزد فعال است و این استان مقام نخست را در پرورش و نگهداری این حیوان در کشور دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =