۲۰ هزار تن گندم از کشاورزان خراسان جنوبی خریداری شد

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: تاکنون حدود ۲۰ هزار تن گندم در ۹ شهرستان این استان از کشاورزان خریداری شده است.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، غلامرضا قوسی افزود: از این مقدار ۱۳ هزار و ۸۷۰ تن گندم توسط مراکز تعاون روستایی و پنج هزار و ۹۰۰ تن گندم توسط شرکت غله استان خریداری شده است.

وی اظهار داشت: از ابتدای خردادماه تاکنون ۱۵ مرکز برای خرید تضمینی گندم از کشاورزان خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کردند و تا زمانی که گندم برای فروش وجود داشته باشد خرید تضمینی گندم ادامه دارد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بیشترین خرید تضمینی گندم به میزان ۲ هزار و ۱۹۴ تن مربوط به شهرستان طبس بوده و کمترین خرید تضمینی گندم در شهرستان درمیان صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: تمامی مراکز خرید تضمینی گندم آمادگی لازم را در سراسر استان برای خرید این محصول دارند.

قوسی افزود: خرید تضمینی به منظور حمایت از تولید محصولات اساسی کشاورزی و ایجاد تعادل در نظام تولید و جلوگیری از ضرر و زیان کشاورزان صورت می‌گیرد و دولت موظف است هر سال خرید محصولات اساسی کشاورزی از جمله گندم، برنج، جو، ذرت و غیره را تضمین کند و حداقل قیمت خرید تضمینی را اعلام و نسبت به خرید آن اقدام کند.

وی بیان کرد: تاکنون بیش از ۴۷۴ میلیارد ریال به گندم‌کاران خراسان جنوبی در راستای اجرای طرح خرید تضمینی گندم پرداخت کرده‌ایم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =