۵۰۰ میلیون تومان صرف تجهیز پیست دوچرخه سواری بانوان اردکان شد

یزد - ایرنا - مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان تاکنون برای تجهیز نخستین ایستگاه تخصصی دوچرخه سواری بانوان اردکان در ورزشگاه آزادی این شهرستان هزینه شد و این مکان ورزشی امروز( سه شنبه) با حضور معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان یزد راه اندازی شد.

به گزارش ایرنا معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری اردکان در آیین افتتاح این پیست ورزشی افزود: بانوان این شهر  به دلیل نداشتن مکان مناسب برای دوچرخه سواری مجبور بودند در ساعت هایی که خیابان ها خالی از جمعیت بود به این ورزش بپردازند.

رقیه کرمانیان اضافه کرد:  مطالبه جدی بانوان منطقه داشتن مکانی مناسب برای ورزش است ، مسوولان شهر هم سعی کردند که پاسخ مطالبه آنها را بدهند.
وی با بیان اینکه ورزش برای سلامت زنان و اعضای خانواده موثر است تصریح کرد: قرار دادن این مکان که دارای امنیت خاصی است  موجب آرامش خاطر جامعه می شود.
معاون فرمانداری اردکان اظهار کرد : اداره ورزش و جوانان با همکاری شهرداری و دیگر نهادها برای تجهیز پیست دوچرخه سواری تلاش کردند ولی امکانات موجود کافی  نیست.

همچنین معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان یزد در آیین افتتاح پیست یادشده افزود: توسعه ورزش این قشر در بقیه شهرستان های  استان نیازمند همکاری حامیان مالی و بخش خصوصی است.

آزاده دهقان اظهار کرد: گسترش ورزش در بین بانوان در کنار بودجه‌های دولتی به همکاری حامیان مالی و بخش‌خصوصی نیاز دارد

خانم دهقان نخستین معاون ورزش بانوان استان یزد است گه چندی قبل برای مدیریت ورزش این قشر که ۴۹ درصد جمعیت یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفری استان یزد را تشکیل می دهد این مسوولیت را به عهده  گرفت.

ورزشگاه آزادی اردکان از سال ۱۳۷۲ تاسیس شد و  سالن های اختصاصی تنیس روی میز، کشتی،  زمین فوتبال ساحلی،   چمن طبیعی،   زمین تنیس خاکی،  سالن شمشیر بازی و سایت تیراندازی با کمان دارد.

چهار هزار ورزشکار زن بیمه شده و نیز یک هزار بانوی ورزشکار حرفه ای در شهرستان اردکان مشغول به فعالیت های ورزشی هستند.

اردکان ۳۸ هیات ورزشی دارد  و در میان رشته های متعدد می توان به کشتی، تنیس روی میز، فوتبال ، کشتی و شنا اشاره کرد .

مرکز این شهرستان ۱۰۵ هزار نفری در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد که شهرستان متشکل از شهرهای عقدا، احمدآباد و اردکان است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =