۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84031494
۰ نفر

برچسب‌ها

گسترش مجازی فرهنگ اقامه نماز در مدارس البرز

کرج - ایرنا- مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز گفت: طرح گسترش فرهنگ اقامه نماز برای سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در قالب برنامه های مجازی در بین دانش آموزان دنبال می شود.

سالار قاسمی روز سه شنبه در نشست ستاد نماز آموزش و پرورش البرز  افزود: اهمیت اقامه نماز در کلاس های مجازی مدارس البرز تبیین می شود تا دانش آموزان با این فریضه الهی انس بگیرند و از آسیب های اجتماعی درامان بمانند.

وی خاطرنشان کرد: کاهش انواع آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی هیچ راهکاری بهتر و موثرتر از اقامه نماز ندارد.

قاسمی  با اشاره به اینکه بی توجهی به نمازسبب ایجاد ناهنجاری ها در جامعه می شود، اضافه کرد: نماز نیز با هدف ترویج این فریضه الهی در جامعه است که باید تلاش کنیم تا دانش آموزان از نماز شناخت پیدا کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش البرز تصریح کرد: نماز از لحاظ سیاسی فریاد آزادگی دربرابر سلطه گران و قدرتمندان است که هرساله این مهم برای دانش آموزان به زبان ساده توضیح داده می شود.

رییس ستاد اقامه نماز استان البرز هم گفت: اقامه نماز گوهر وجود انسان را متحول و دچاردگرگونی معنوی می کند و دلیل آن نیز ایجاد ارتباط با خداوند است.

حجت الاسلام ابوالفضل مرادی افزود: اقامه نماز یک عمل تکراری نیست بلکه وسیله معراج انسان و حرکت او به سوی کمال است.

وی یادآورشد: هرساله روحانیون درمدارس استان با هدف ترویج فرهنگ نماز دربین دانش آموزان حاظرمی شدند که با توجه به وضعیت کرونایی این آموزش درفضای مجازی دردستورکاری قرارگرفته است.

دراین نشست لوح تقدیر استاندار البرز به دلیل اجرای مناسب برنامه های مرتبط با اشاعه فرهنگ نما در جامعه اداری، به مدیرکل آموزش و پرورش استان البرز اهدا شد.

استان البرز ۵۰۰ هزاردانش آموز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =