دادستان قزوین: دستگاه قضا خط آخر در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است

قزوین – ایرنا - دادستان عمومی و انقلاب قزوین گفت: دستگاه قضا برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در خط آخر قرار دارد و باید از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد و دستگاه‌های غیردولتی در این زمینه بیشتر بهره برد.

به گزارش ایرنا، محمد قاسمی روز سه شنبه در نشست هم‌اندیشی با نخبگان و نهادهای مردمی حوزه آسیب‌های اجتماعی، افزود: برای رفع معضلات اجتماعی پیش از رسیدن به آخرین مرحله باید از ظرفیت سازمان‌هایی که به صورت تخصصی بدون هیچ دستمزدی در قالب موسسات مردم نهاد مشغول فعالیت هستند، استفاده کرد.

دادستان قزوین افزود: پیشگیری از بروز جرائم و ناهنجاری‌های اجتماعی مستلزم آن است که عوامل بروز توسط خود شهروندان شناسایی و اعلام شده و با همکاری دستگاه قضا و سازمان‌های مردم نهاد نسبت به رفع بسترهای جرم زا اقدام گردد.

وی اضافه کرد: فلسفه این نشست بهره مندی از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد جهت اجرای سیاست‌های دستگاه قضا در حوزه پیشگیری و رعایت حقوق عامه است.

این مقام قضایی بیان داشت: مردم در هرکجا و در هر حوزه‌ای، یاریگر نهادهای حاکمیتی بودند مشکلات بهتر، سریعتر و راحت‌تر مرتفع شده است.

دادستان قزوین تصریح کرد: پیشگیری از وقوع جرم تنها با برگزاری چند نشست، تنظیم صورت جلسه و مصوبه اجرا نمی‌شود بلکه نیازمند مقدمه و برنامه ریزی و اجرای دقیق و مستمر مصوبات به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

پیشگیری از وقوع جرم، وظیفه همه نهادها است

در ادامه معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین با بیان این مطلب، گفت: نشست امروز در راستای تأکیدات مستمر مقام معظم رهبری است تا همه فرهیختگان و نخبگان با نظریه‌های خود به میدان عمل آمده و با دستگاه قضا و مسوولان ارتباط تنگاتنگی داشته باشند.

علی فولیان گفت: استفاده از ظرفیت و تجربیات علما و نخبگان می‌تواند فرصت بزرگی برای دستگاه قضایی در راستای حل مشکلات و پیشگیری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی باشد.

فولیان اظهار داشت: این نشست به منظور جلب رضایت مردمی و افزایش اعتماد و امنیت با تعامل نخبگان استان که جایگاه ویژه‌ای در بین مردم و مسوولان اجرایی و دستگاه‌ها دارند تشکیل شده است تا با همکاری و همفکری فرهیختگان و نخبگان شاهد اثرات مثبتی در پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در استان باشیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =