پوستر دومین سوگواره شعر عاشورایی در بوشهر رونمایی شد

بوشهر-ایرنا- پوستر دومین سوگواره شعر عاشورایی روز سه‌شنبه در آئینی با حضور شاعران در حوزه هنری بوشهر رونمایی شد.

رئیس حوزه هنری استان بوشهر در حاشیه این آیین در گفت و گو با ایرنا گفت: امسال دومین رویداد ادبی سوگواره شعر عاشورایی در این استان با مشارکت سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس و دبیری حوزه هنری انقلاب اسلامی این استان برگزار می‎شود.

امید پارسایی فر افزود: نخستین دوره این رویداد در سال گذشته با وجود اینکه تبلیغات مناسبی برای آن صورت نگرفت با استقبال بسیار خوبی از سوی شاعران هم استانی‎ همراه شد تا جایی که بیش از ۱۱۸ اثر ادبی در سبک‎های مختلف شعری سپید، نیمایی و کلاسیک به دبیرخانه جشنواره رسید.

وی اظهار داشت: چنین رویدادهایی در راستای تقویت و شناسایی استعدادهای ادبی برای شعر آئینی استان است که انتظار می‌‏رود با رویکرد حوزه هنری و سایر دستگاه‎ها در ارتباط با شعر آئینی داشتند، استقبال بهتری صورت گیرد.

پارسایی فر ادامه داد: ظرفیت استان بوشهر در شعر آئینی بسیار خوب است که وقتی سوگواره‌‏هایی مانند شعر عاشورایی برگزار می‌‏شود این ظرفیت‌‏ها بخوبی شناسایی و هم توسط مدرسان خوب موجود در حوزه هنری تربیت می‏‌شوند.

وی عنوان کرد: در همین زمینه دومین سوگواره شعر عاشورایی برگزار می‏‌شود که مهلت ارسال آثار به دبیرخانه سوگواره (به آدرس ARTBUSHEHR۱۰@GMAIL.COM) یک هفته مانده به پایان اربعین است.

پارسایی فر ادامه داد: هیات داوران استانی و ملی شایسته نیز برای داوری آثار تشکیل شده‌است که در کنار این موضوع اشعار برگزیده شاعران نیز منتشر خواهد شد.

وی افزود: از همه داوران جوان و پیشکسوت دعوت می‌‏شود در این رویداد که به نام عاشورای حسینی تشکیل شده شرکت کنند و این رونقی باشد تا بتوانیم به عنوان یکی از محورهای مهم ادبی سالانه در هر استان برگزار می‎شود.

پارسایی فر بیان کرد: زمان برگزاری سوگواره نیز قبل از ارتحال نبی اکرم (ص) برگزار می‏‌شود که با مشخص شدن نفرات برگزیده با اهدای جایزه‎های نقد و فرهنگی از آنان تجلیل خواهد شد.

وی یادآور شد: در آئین اختتامیه دومین دوره سوگواره شعر عاشورایی کتاب آثار برگزیده دور نخست سوگواره مورد نمایی قرار می‎گیرد و کتاب این دوره نیز همین امسال منتشر خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =