تولید روزانه بیش از ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی در پارس‌جنوبی

تهران - ایرنا - معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: روزانه معادل ۶۵۰ هزار بشکه میعانات گازی در پارس جنوبی تولید می‌شود که بخشی از آن به پتروشیمی‌ها، بخش زیادی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بخشی دیگر صادر می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از مجتمع گازی پارس جنوبی، «حسین شمشیری» اضافه کرد: در حال حاضر ۱۲ پالایشگاه در پارس یک و دو تحویل این مجتمع شده است.
معاون مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبیافزود: ۲ پالایشگاه ۱۱ و ۱۲ حدود یک ماه پیش تحویل مجتمع گاز پارس جنوبی شده و بخش خشکی فاز ۱۴ نیز در حال تکمیل است که به زودی به بهره برداری خواهد رسید.
وی با بیان اینکه با تکمیل این پالایشگاه ها در مجموع مدیریت ۱۳ پالایشگاه توسط مجتمع گاز انجام خواهد شد، اظهار داشت: در حال حاضر بخش دریایی فاز ۱۴ با همکاری شرکت نفت و گاز پارس راه اندازی شده و گاز تولید سکوهای آن در سایر فازها در حال استفاده است.
شمشیری با بیان اینکه هم اکنون حدود ۷۵ درصد گاز کشور توسط مجتمع تولید می شود، گفت: در حال حاضر تولید گاز شیرین مجتمع روزانه ۶۵۰ میلیون متر مکعب است.
وی افزود: همچنین معادل ۶۵۰ هزار بشکه در روز مسئول فرعی میعانات گازی در مجتمع تولید می شود که بخشی از آن به پتروشیمی‌ها، بخش زیادی به پالایشگاه ستاره خلیج فارس و بخشی نیز صادر می‌شود.
معاون مدیر عامل مجتمع گاز پارس جنوبی با اشاره به اینکه روزانه ۱۰ هزارتن اتان توسط پالایشگاه های پارس جنوبی تولید می شود، گفت: این اتان خوراک پتروشیمی های ۱۷ گانه منطقه را تأمین می‌کند.
وی در ادامه میزان گوگرد تولیدی در مجتمع را ۲ هزار تن عنوان کرد و اظهار داشت: بیش از ۲ هزار تن «ال پی جی» نیز در پارس جنوبی تولید می‌شود.
شمشیری با بیان اینکه این استمرار تولید مدیون تلاش حدود ۱۸ هزار نیرو انسانی در سطح مجتمع است، اظهار داشت: مطابق بخش نامه ارسالی از وزارت نفت طرح طبقه‌بندی مشاغل و ساماندهی نیروهای پیمانکاری در اولویت قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha