مردم مواظب کلاهبرداری‌های استخدامی در فضای مجازی باشند

زنجان - ایرنا - رییس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان زنجان گفت: مردم باید قبل از واریز هرگونه وجه نقد به هر حسابی، ‌ از صحت و سقم آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی اطمینان حاصل کنند تا در دام کلاهبرداران نیفتند.

سرهنگ محمدعلی آدینه لو روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: برخی افراد متخلف و سودجو به بهانه جذب نیروی کار نسبت به درج و انتشار آگهی‌ استخدام شرکت‌ها و ادارات در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی، اقدام کرده و پس از جلب اعتماد شهروندان با اخذ مبالغی تحت عنوان هزینه‌های ثبت‌نام یا کاریابی، آنان را فریب داده و کلاهبرداری می کنند.  
وی با تاکید براینکه برخی افراد فرصت طلب، با توجه به تاثیرات منفی ویروس کرونا بر کسب و کار، با استفاده از این شیوه از شهروندان کلاهبرداری می کنند و که باید مواظب بود و در دام آنان گرفتار نشد.
رییس پلیس فتا استان زنجان گفت: شهروندان توجه داشته باشند هرگونه گزینش و استخدام در شرکت‌ها، سازمان‌های دولتی و خصوصی با شرایط و ضوابط خاص و بر اساس نیازمندهای شغلی آنها از طریق فراخوان‌های عمومی در سایت‌های مربوطه، خبرگزاری‌ها، نشریات محلی و کاریابی‌های معتبر صورت می‌گیرد.
آدینه لو به شهروندان توصیه کرد از واریز هرگونه وجه به حساب اشخاص ناشناس خودداری و در صورت مواجهه با موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyber اطلاع دهند تا اقدامات لازم قانونی به منظور دستگیری متخلفان به عمل آید.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =