مبتلایان کرونا زیر ۱۸ سال در شرق استان سمنان فوتی نداشتند

شاهرود- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شاهرود با بیان اینکه هیچ فرد زیر ۱۸ سال در شرق استان سمنان براثر ابتلا به بیماری کرونا فوت نکرده است گفت: از ابتدای شیوع ویروس تاکنون در این رده سنی تعداد ۴۸ تن مبتلا و سه تن بستری شده اند.

رضا چمن روز سه شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا شهرستان شاهرود افزود: با توجه به شواهد، خطر انتقال این ویروس به دیگران در کودکان کمتر از سالمندان و افراد دارای بیمارهای زمینه ای است.

وی با بیان اینکه باید به نگرانی والدین برای حضور دانش آموزان در مدارس احترام گذاشت تصریح کرد: برای اینکه اضطراب شهروندان کمتر شود باید با شیب ملایم به طوری که کلاس های حضوری در هفته ۲ تا ۳ روز تشکیل شود به سمت جلو پیش برویم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ادامه داد: مربیان و مسوولان مدارس در بستر شرایط و امکانات با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برای هر منطقه با توجه به وضعیت کرونایی نسبت به حضور دانش آموزان تصمیم گیری کنند.

چمن با بیان اینکه باید برنامه ها را طوری پیش ببریم تا آرامش در خانواده ها ایجاد شود و این وحشت ذهنی و اضطراب در خصوص حضور در مدرسه از بین رود، اظهار داشت: با توجه به آمار و تحقیقات انجام شده در کشور بیشتر وحشت و اضطراب شهروندان از حضور دانش آموزان در مدارس ذهنی بوده و با واقعیت مطابقت ندارد.

وی ضمن تقدیر از شهروندان در خصوص برگزاری آیین های ماه محرم و رعایت شیوه نامه های بهداشتی، ابراز داشت: در اجتماعات این آیین ها که با مدل متفاوتی نسبت به سال های گذشته انجام شد، شهروندان رعایت موارد بهداشتی را در دستور کار داشتند اما موارد محدودی هم نقض شد که با تذکرهای لازم بر طرف گردید.

چمن با اشاره به اینکه در چند سال گذشته در فصل پاییز یک تا سه موج همه گیری ویروس آنفلوانزا در کشور تجربه شد، افزود: امسال باید برای بدترین سناریو از ابتلا به این ویروس و کرونا برنامه ریزی و آمادگی لازم را برای مقابله داشته باشیم.

به گفته وی با استفاده از ماسک، ایجاد فاصله گذاری فیزیکی و شست و شوی دست ها می توان علاوه بر پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا بر ویروس آنفلوانزا نیز برتری پیدا کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود از مسوولان و مدیران شهرستان و استانی هم خواست برگزاری نشست های اداری را به حداقل ممکن برسانند و در صورت ضرورت این نشست ها به شیوه ویدئو کنفرانسی انجام شود.

پلمب ۳۰ واحد صنفی شاهرود به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی

فرماندار شاهرود هم در این نشست گفت: مردم تغییرات در شرایط کرونایی را پذیرفته اند و با تعامل و همراهی ما را به سمت انجام وظیفه مطلوب تر هدایت می کنند.

نادر فخری با بیان اینکه مدیریت با برنامه، منسجم، علمی و همراه با ایجاد انگیزه مدیریت و کادر درمانی دانشگاه علوم پزشکی موجب شد تا ابتلا، بستری و تلفات کمتری نسبت به شهرها و استان های همجوار داشته باشیم افزود: یکی از مهمترین دغدغه های مسوولان شهرستان برطرف کردن نگرانی شهروندان با اجرای کامل شیوه نامه های بهداشتی برای حضور دانش آموزان در مدارس است.

وی از هیات های ورزشی هم خواست برنامه و طرح های خود را برای آغاز فعالیت ارائه کرده تا از تصمیم گیری شتابزده که موجب خسارت شود، جلوگیری شود.

فرماندار شاهرود از پلمب ۳۰ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن شیوه نامه های بهداشتی خبر داد و تصریح کرد: برخی از تاکسی داران در رعایت شیوه نامه های بهداشتی قصور دارند که می بایست تذکر گرفته و در صورت تکرار پروانه فعالیت آنان باطل شود.

فخری با بیان اینکه این هفته نماز جمعه در شاهرود برگزار نمی شود، ابراز داشت: اگر تا هفته آینده آمار ابتلا در این شهرستان رو به کاهش بود نماز جمعه در فضای باز با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

به گفته وی نظارت بر ضدعفونی کردن و رعایت شیوه نامه های بهداشتی مدارس روستایی بر عهده بخشداری هاست.

خیران در تامین مواد ضدعفونی مدارس مشارکت کنند

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود هم در این نشست گفت: در تابستان امسال ثبت نام، هدایت تحصیلی و سازماندهی نیروها و روند بازگشایی بر اساس رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی مدارس در دستور کار قرار داشت.

سید محمد موسوی با بیان اینکه امسال آمادگی برای آغاز سال تحصیلی در سطح جامعه به وجود نیامد، افزود: در آموزش و پرورش شاهرود هفت گروه تخصصی ۳ نفره تشکیل شده که نظارت و بازرسی از مدارس برای هر چه بهتر عمل نمودن به شیوه نامه های بهداشتی بر عهده دارند.

وی از خیران خواست با توجه به اینکه تاکنون همراه آموزش و پرورش بوده اند حمایت خود را در تامین مواد ضدعفونی کننده ادامه دهند.

موسوی با بیان اینکه ۶۰ درصد از دانش آموزان این شهرستان به صورت گروه بندی در کلاس های حضوری شرکت دارند، تصریح کرد: ۳۵ درصد از مدارس این شهرستان زیر ۱۰۰ نفر دانش آموز دارد که آموزش برای این تعداد با رعایت شیوه نامه های بهداشتی مهیاتر است.

رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان شاهرود با بیان اینکه در صورت عدم حضور دانش آموز در کلاس، غیبت برای ایشان ثبت نمی شود، تاکید کرد: دانش آموزان سعی کنند دستکم ۲ روز در هفته در کلاس های حضوری شرکت کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =

سرخط اخبار استان‌ها