ملی‌پوش تیراندازی: برگزاری لیگ برای حضور در رقابت‌های بین‌المللی ضروری است

تهران - ایرنا- دارنده مدال نقره رشته اهداف پروازی تیراندازی گفت: برگزاری لیگ برتر در زمانی که امکان برگزاری اردوهای تیم ملی وجود ندارد، ورزشکاران را برای حضور در مسابقات بین‌المللی و به خصوص بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین مهیا می‌کند.

«مرضیه پرورش‌نیا» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اگر بنا به شرایط کرونا در کشور امکان برگزاری اردوهای متمرکز و پیوسته وجود ندارد برگزاری لیگ برتر و مسابقات داخلی می‌تواند ورزشکاران را برای حضور در مسابقات بین‌المللی، جهانی سال ۲۰۲۱ و بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین آماده کند.

این دانشجوی معماری اضافه کرد: سال ۲۰۲۲  پس از بازی‌های آسیایی هانگژو، مسابقات کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۴ آغاز می‌شود و باید از هم اکنون با شرکت در لیگ یا سایر رقابت‌های داخلی خود را به شرایط ایده‌آل نزدیک کنیم.

پرورش‌نیا خاطرنشان کرد: در ۱۰ ماه گذشته و پس از مسابقات قهرمانی آسیا در قطر دست به تفنگ نبرده‌ایم و این برای حفظ وضعیت جسمانی، فنی و روانی یک تیرانداز خوب نیست.  

این تیرانداز رشته تراپ اهل اصفهان گفت: به طور قطع تامین هزینه تجهیزات و مهمات این رشته بسیار زیاد است و فدراسیون به تنهایی از پس تامین آن بر نمی‌آید و برگزاری لیگ و انجام مسابقات موجب می‌شود تا تیم‌ها و باشگاه‌ها بخشی از هزینه‌ها را متقبل شده و تیراندازان شانس بیشتر و امکانات بهتری برای تمرین داشته باشند.

وی یادآور شد: اهداف پروازی یک رشته المپیکی است و بیش از ۱۵ مدال در این رشته در المپیک توزیع می‌شود و بهتر است با برنامه‌ریزی خود را برای کسب سهمیه المپیک آماده و سهم خود را از مدال‌های این رشته المپیکی بدست آوریم.

این ملی‌پوش در پایان افزود: برگزاری رقابت‌های آزاد اهداف پروازی محکی برای همه تیراندازان به ویژه ملی‌پوشان و مربیان است و امیدوارم با برگزاری لیگ به شرایط خوبی از لحاظ آمادگی دست یایم و فدراسیون به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که تیراندازان مدت طولانی از میادین و سالن‌ها دور نمانند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =