۱۸ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۲
کد خبرنگار: 1935
کد خبر: 84031443
۰ نفر

برچسب‌ها

طرح تفصیلی ۲۴ شهر همدان ابلاغ شد

همدان- ایرنا- معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی همدان گفت: این استان ۳۲ شهر دارد که طرح تفصیلی و جامع ۲۷ شهر مصوب و از این تعداد طرح تفصیلی ۲۴ شهر به شهرداری‌ها ابلاغ شده است.

مریم سمایی روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح تفصیلی و جامع سه شهر بهار، گل‌تپه و شیرین‌سو هنوز به شهرداری‌ها ابلاغ نشده است و پس از برطرف شدن نواقص ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: طرح تفصیلی شهر بهار به دلیل تداخل مرز مشترک با همدان، تا مشخص شدن نقاط دقیق مرزی نگه‌داشته شده است.

سمایی اظهار داشت: پنج شهر اسلام‌آباد آق‌گل، آجین، مهاجران، کرفس و پالیز از شهرهای جدید استان هستند که در ابتدا طرح هادی شهری آن‌ها توسط دفتر فنی استانداری و سپس طرح‌های جامع و تفصیلی آن‌ها تهیه می‌شود.

وی عنوان کرد: طرح‌های جامع و تفصیلی اسلام‌آباد آق‌گل، آجین، مهاجران و کرفس تهیه شده است و به زودی تصویب و ابلاغ می‌شود و تنها طرح شهر جدید پالیز باقی می‌ماند.

معاون شهرسازی و معماری اداره‌کل راه و شهرسازی همدان با تاکید بر اینکه طرح‌های جامع شهری سه شهر استان در دست بازنگری هستند، اضافه کرد: طرح‌های جامع شهرهای همدان، تویسرکان و اسدآباد که بیش از ۱۰ سال از طراحی آن‌ها می‌گذرد بازنگری شده است و امیدواریم تا پایان سال جاری ابلاغ شوند.

وی بیان کرد: افق طرح‌های جامع شهری ۱۰ ساله است و پس از پایان این مدت، دوباره طرح‌ها بازنگری می‌شوند.

نوع طرح

تعدادشهرها

نام شهرها
طرح جامع و تفصیلی تصویب شده ۲۷ شهر همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، بهار، صالح آباد، لالجین، رزن، ازندریان، جورقان، مریانج، کبودرآهنگ، گیان، برزول، فیروزان، قهاوند، دمق، زنگنه، ساکن، جوکار، سرکان، فرسفج، فامنین، قروه، شیرین‌سو و گل‌تپه

طرح جامع و تفصیلی ابلاغ شده

۲۴ شهر همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، صالح آباد، لالجین، رزن، ازندریان، جورقان، مریانج، کبودرآهنگ، گیان، برزول، فیروزان، قهاوند، دمق، زنگنه، ساکن، جوکار، سرکان، فرسفج، فامنین و قروه

طرح جامع در حال بازنگری

۳ شهر
طرح هادی شهری شهرهای جدید ۵ شهر اسلام‌آباد آق‌گل، آجین، مهاجران، کرفس و پالیز

▲جدول طرح جامع شهری، شهرهای استان همدان

معاون شهرسازی و معماری راه و شهرسازی استان همدان افزود: شهرهای همدان، ملایر، نهاوند، اسدآباد، تویسرکان، صالح آباد، لالجین، رزن، ازندریان، جورقان، مریانج، کبودرآهنگ، گیان، برزول، فیروزان، قهاوند، دمق، زنگنه، ساکن، جوکار، سرکان، فرسفج، فامنین و قروه ۲۴ شهر ابلاغ شده به شهرداری‌ها برای اجرا است.

وی با بیان اینکه طرح تفصیلی بر اساس معیارها و ضوابط کلی طرح جامع شهری و نحوه استفاده از زمین‌های شهری در سطح محلات مختلف شهر تهیه می‌شود، گفت: تعیین موقعیت و مساحت دقیق زمین برای هر یک از آنها، وضع دقیق و تفصیلی شبکه عبور و مرور، میزان تراکم جمعیت و تراکم ساختمانی در واحدهای شهری، اولویت‌های مربوط به مناطق بهسازی، نوسازی توسعه در رفع مشکلات شهری و موقعیت تمامی عوامل مختلف شهری در آن تعیین و نقشه‌ها و مشخصات مربوط به مالکیت بر اساس مدارک ثبتی در این طرح تهیه و تنظیم می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =