دانش آموزان بهترین سفیران برای ترویج فرهنگ نماز در جامعه هستند

قزوین- ایرنا- رییس ستاد اقامه نماز استان قزوین با اشاره به نقش موثر دانش‌آموزان در ترویج فرهنگ نماز ، گفت: این قشر بهترین سفیران برای توسعه و ترویج فرهنگ نماز در جامعه هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید قریش موسوی روز سه شنبه در جلسه هماهنگی برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز در قزوین افزود: هر چه در ترویج فرهنگ نماز کار شود ، کم است و باید متعهدانه و مسوولانه در این زمینه تلاش کنیم .

وی با اشاره به پیام‌های سالانه مقام معظم رهبری به اجلاس‌های سراسری نماز، اظهار داشت: رهبری در پیام‌های سالانه خود وظیفه خطیر و سنگین مسوولان را برای پیاده سازی فریضه مهم نماز در جامعه اسلامی یادآوری می‌کنند.

حجت الاسلام موسوی با اشاره به برگزاری هر ساله اجلاس نماز در سطح کشوری و استانی، افزود: امسال اجلاس استانی نماز دی ماه با شعار پیوند مدرسه، منزل، مسجد و نماز  در قزوین برگزار می‌شود.

این مسوول اضافه کرد: باید به ترویج فریضه نورانی نماز در بین نسل جوان جامعه بیشتر بها داده شود و این نسل اثر گذار را با این فریضه نورانی بیش از پیش آشنا کنیم تا با آن انس بگیرند.

وی تصریح کرد: اولیا دانش آموزان باید آنها را در محیط خانواده با اقامه نماز آشنا و آنان را نسبت به این امر ترغیب کنند و معلمان و مربیان نیز در این رابطه نقش کلیدی و موثری در گرایش دانش آموزان به نماز دارند.

حجت الاسلام موسوی تاکید کرد: نحوه برنامه‌ریزی‌ها و گفت و گو در زمینه نماز در آموزش و استفاده از اساتید فن بسیار مهم است و باید در مدارس مورد توجه قرار گیرد.

تولیدات فرهنگی و رسانه‌ای در ترویج نماز موثر است

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان قزوین نیز در این جلسه گفت: تولیدات فرهنگی و رسانه ای در ترویج فرهنگ  اقامه نماز نقش کلیدی و تاثیرگذار دارد.

حجت الاسلام علی انصاری  با اشاره به اقدامات آموزش و پرورش جهت تشویق و ترغیب بیشتر دانش‌آموزان به اقامه نماز اظهار کرد: دانش آموزان و دانشجویان بخش مهمی از جمعیت جامعه هستند که باید با طرح‌های ابتکاری مختلف همچون مقاله نویسی در موضوع نماز تلاش کرد تا بیش از پیش با این فرهنگ نورانی آشنا شوند.

وی افزود: باید برای جذب جوانان و نوجوانان به مسایل تربیتی مانند نماز، ابتدا باید رفتار و گفتار خود را در این زمینه حفظ کنیم ، زیرا اخلاق و رفتار معلمان و مربیان نقش موثری در گرایش دانش آموزان به نماز دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =