ثبت‌نام سرویس مدارس از هفته آینده در خراسان جنوبی آغاز می‌شود

بیرجند - ایرنا - رییس اداره انجمن اولیا و مربیان اداره کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: ثبت‌نام سرویس مدارس از هفته آینده در سامانه سپند آغاز می‌شود و والدین باید طبق تعرفه اعلام شده اقدام کنند.

سید محمد رضوی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ثبت‌نام دستی از آغاز بازگشایی مدارس انجام می‌شود تا والدین دغدغه‌ای نداشته باشند اما به صورت رسمی باید در سامانه سپند (سامانه ملی پایش ناوگان دانش‌آموزی) ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه تعرفه ثبت‌نام سرویس مدارس توسط شورای شهر و آموزش و پرورش به شرکت‌ها، رانندگان و مدارس برای اعلام به والدین ابلاغ می‌شود اظهار داشت: هرگونه دریافت هزینه اضافی پیگرد قانونی خواهد داشت.

رضوی اظهار داشت: رانندگان اتوبوس و مینی‌بوس با توجه به اهمیت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مجاز به ثبت‌نام ۵۰ درصد ظرفیت و خودروهای سواری‌، سه دانش‌آموز با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی هستند.

وی تاکید کرد: رانندگان حتما به صورت روزانه نسبت به ضدعفونی خودروها اقدام کنند.

رییس اداره انجمن اولیا و مربیان آموزش و پرورش خراسان جنوبی اظهار داشت: با توجه به وضعیت کنونی و تغییر در ساعات تعطیلی دانش‌آموزان امید می‌رود که بتوان زیرساخت‌های لازم را برای ایاب و ذهاب دانش‌آموزان فراهم کرد که نیازمند همکاری بیش از پیش شرکت‌ها و والدین است.

وی نرخ مصوب برای ثبت‌نام هر دانش‌آموز در شهرستان بیرجند را ۹۵ هزار تومان برای خودروهای اتوبوس و مینی‌بوس اعلام کرد و افزود: به این مبلغ ۱۴ درصد حق پیمانکار و کارگروه مدرسه اضافه خواهد شد.

رضوی از نرخ ۱۱۵ هزار تومانی برای خودروهای ون و ۱۲۷ هزار تومان برای سواری‌ها خبر داد و گفت: به این نرخ هم ۱۴ درصد هزینه‌های فرهنگی و نظارتی افزوده می‌شود.

وی با بیان اینکه نرخ‌نامه در هر شهرستان متفاوت خواهد بود گفت: خانواده‌ها حتما قبل از اقدام از نرخ مصوب اطلاع کسب کنند.

۱۶۵ هزار دانش‌آموز سه دوره ابتدایی، متوسطه اول و متوسطه دوم از (۱۵ شهریور) سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ را در ۲ هزار و ۷۳۲ مدرسه استان خراسان جنوبی آغاز کردند و این آمار بدون احتساب نوآموزان پیش دبستانی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها