برگزاری تورهای گردشگری در خراسان شمالی ممنوع شد

بجنورد- ایرنا- فعالیت تورهای گردشگری در خراسان شمالی که در آخر هفته‌ها ممنوع بود، با رای ستاد استانی کرونا و با توجه به استمرار وضعیت قرمز کرونایی، به دیگر روزهای هفته نیز تسری داده شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان شمالی روز سه شنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر این اساس از این پس با تورگردانانی که این ممنوعیت را نادیده بگیرند به شدت برخورد می شود زیرا در این نوع تورهای هیچ سازو کار و ایمنی برای افراد وجود ندارد و حال آنکه گردشگران هم بیمه نبوده و کمتر پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.  

ابوالفضل اسماعیلی افزود: از ابتدای امسال ۳ تن از افرادی که در خراسان شمالی اقدام به برگزاری تورهای غیرمجاز کرده بودند، شناسایی و به نیروی انتظامی معرفی شدند تا اقدامات لازم در خصوص آنها انجام شود.

وی با انتقاد از تبلیغات مجازی این تورها، گفت: علیرغم ممنوعیت برگزاری هر نوع تور در استان، متاسفانه برخی افراد اقدام به تبلیغ تورهای غیرمجاز گردشگری در فضای مجازی می کنند و حال آنکه مردم باید بدانند این تورها به دلیل رعایت نکردن استانداردهای مصوب گردشگری ممکن است موجب تضییع حقوق گردشگران و خانواده‌ها و صدماتی به آنان در طول سفر شود، که جبران پذیر نباشد.

اسماعیلی به اعطای مجوز فعالیت به ۲۴ موسسه گردشگری و ۳۸ راهنمای تور در استان اشاره کرد و گفت: تمام این مراکز و افراد مرتبط ملزم به رعایت مصوبات ستاد کرونا در زمینه گردشگری هستند و تا کنون نیز این مصوبات را رعایت کرده اند.

خراسان شمالی طبیعتی بکر و دست نخورده دارد که مورد توجه گردشگران و طبیعت دوستان است.

هفت هتل، یک متل، ۱۱ مهمان‌پذیر، ۳۸ خانه‌مسافر و ۳۵ اقامتگاه بوم‌گردی در استان خراسان شمالی مسافران را پذیرش می کنند.  

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی بیش از ۱۱۵ جاذبه گردشگری، ۲ منطقه نمونه ملی و ۲۲ منطقه نمونه گردشگری استانی دارد.

خراسان شمالی از اوایل مردادماه گرفتار وضعیت قرمز همه‌گیری کرونا شده است که این وضعیت همچنان تداوم دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =