سالن سرپوشیده دو و میدانی اردبیل امسال به بهره برداری می رسد

اردبیل - ایرنا - مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: سالن سرپوشیده دو و میدانی مجموعه ورزشی علی دایی اردبیل تا آخر آذرماه امسال تکمیل و به بهره‌برداری می رسد.

سجاد انوشیروانی روز سه شنبه افزود: برای تسریع عملیات اجرایی و اتمام این پروژه جلسه ای در تهران با حضور نائب رییس مجلس شورای اسلامی، معاونین وزیر ورزش و جوانان ، معاون وزیر راه و شهرسازی و معاون سیاسی امنیتی استانداری اردبیل در محل مجلس شورای اسلامی برگزار و وظایف هر کدام از دستگاههای مرتبط برای تکمیل آن تا پایان آذرماه امسال مشخص شد.

وی اظهار داشت: هم اکنون سالن سرپوشیده دو و میدانی مجموعه ورزشی علی دایی اردبیل بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود در آینده نه چندان دور تکمیل و در اختیار ورزشکاران استان قرار گیرد.

وی گفت: صندلی ها، پوشش و رویه تارتان، چمن و دکل های روشنایی استادیوم تا ۲ ماه آینده توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور نصب و آماده بهره برداری خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه تا ۲ ماه آینده نخاله های ساختمانی و وسایل اضافی این پروژه توسط شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی پاکسازی خواهد شد، بیان کرد: مقرر شد سوله موجود در ورزشگاه هم که در حال حاضر به عنوان کارگاه استفاده می شود، تکمیل و به عنوان سالن ورزشی در اختیار اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل اضافه کرد: همچنین مقرر شد تا پایان آبانماه امسال انشعابات مورد نیز مجموعه ورزشی علی دایی به صورت کامل توسط ستاد استانی و ملی تامین شود.

او با بیان اینکه راه دسترسی به این مجموعه ورزشی مناسب نیست، ادامه داد: امیدواریم با کمک و همکاری اداره کل راه و شهرسازی استان این مشکل نیز مرتفع گردد.

انوشیروانی درباره تکمیل کامل مجموعه ورزشی علی دایی گفت: انتظار می رود امسال محل استقرار هیات های ورزشی در این مجموعه توسط مجری و وزارت راه و شهرسازی مطالعه و اجرایی گردد تا هیات های ورزشی استان به صورت متمرکز در یک مکان به فعالیت بپردازند.

ورزشگاه ۲۰ هزار نفری علی دایی به پاس افتخار آفرینی‌های این فوتبالیست نامی در پنج کیلومتری اردبیل ساخته شده است.کلنگ احداث این ورزشگاه در سال ۱۳۷۱ به زمین زده شد و در سوم خرداد سال ۱۳۸۷ افتتاح شد.

این مجموعه ورزشی دارای سالن های ورزشی متنوعی از جمله پیست استاندارد و یکی از بهترین و مجهزترین سالن دو و میدانی تارتان سر پوشیده کشور می‌باشد. این سالن دومین سالن سرپوشیده تخصصی دو و میدانی کشور است.

مساحت سالن سرپوشیده دو و میدانی اردبیل هفت هزار و ۳۰۰ مترمربع و زیربنای ساختمان آن ۱۱ هزار و ۴۰۰ متر مربع می‌باشد و با افتتاح و بهره‌برداری از آن اردبیل میزبان مسابقات ملی و بین‌المللی خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =