قراخانلو:تخصصی شدن مربیگری بدنسازی امری ضروری است

تهران- ایرنا- رییس آکادمی ملی المپیک گفت: سال‌ها به دنبال تخصصی کردن مربیگری بدنسازی هستیم و افتتاح کلینیک بدنسازی یک گام به جلو و به سمت تخصصی کردن این مبحث است.

به گزارش ایرنا «رضا قراخانلو» روز سه شنبه در افتتاحیه کلینیک بدنسازی در ورزش‌های توپی اظهار داشت: این کلینیک با هدف آشنایی عملی شرکت‌کنندگان با تمرینات بدنسازی ورزش‌های توپی برگزار شد و در بخش‌های تئوری به مباحثی نظیر  تجزیه و تحلیل داده‌ها پرداخته می‌شود. در بخش عملی و زمانی نیز به مباحثی نظیر پزشکی و فیزیولوژی در ورزش پرداخته خواهد شد و از مفهوم کلینیک استفاده می‌کنیم. در این بخش مدرس تلاش می‌کند تا موضوعاتی را که به صورت آزمایشی آموخته است در اختیار مربیان و ورزشکاران قرار دهد.

رییس آکادمی ملی المپیک با اشاره به این موضوع که تکنولوژی در ورزش در حال پیشرفت است، تخصصی شدن مربیگری بدنسازی را ضروری دانست و عنوان کرد: آکادمی ملی‌المپیک به این جرگه پیوسته و تلاش می‌کنیم تا در این مجموعه ضمن به روز نگه داشتن دانش خود، کارگاه‌ها و دوره‌هایی را برای مربیان و ملی‌پوشان رشته‌های مختلف ورزشی برگزار می‌کنیم با علم روز دنیا همراه باشد.

قراخانلو در ادامه به بیان خصوصیات و تفاوت‌های بدنسازی در رشته‌های مختلف ورزشی و مهمترین شاخص مربوط به هر کدام از این رشته‌ها پرداخت و گفت: برای ما که سال‌هاست به دنبال تخصصی کردن مربیگری بدنسازی هستیم، باید بگویم کلینیکی که امروز توسط بخش فیزیولوژی ورزش کاربردی آکادمی برگزار می‌شود یک قدم به جلو و به سمت تخصصی کردن این مبحث است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =