مقامات حماس به مسکو دعوت شدند

تهران - ایرنا - «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین»(حماس) روز سه شنبه اعلام کرد که دعوت‌نامه‌ای از روسیه برای حضور نمایندگان این جنبش در مسکو به منظور گفت وگو درباره انسجام گروههای مختلف فلسطینی و مواجهه با چالش‌های پیش روی آنها دریافت کرده است.

«حازم قاسم» سخنگوی جنبش حماس در گفت وگو با خبرگزاری «آناتولی» گفت: حماس به دعوت نامه‌ای که از مسکو در رابطه با تنظیم برنامه گروه‌های فلسطین دریافت کرده، پاسخ خواهد داد و انتظار می‌رود که نمایندگان حماس در پایان ماه سپتامبر(مهر) به روسیه سفر کنند.

قاسم در این گفت وگو تصریح کرد: جنبش حماس از دعوت و تلاش روسیه در مسیر دست‌یابی گروه‌های فلسطینی به وحدت ملی استقبال می‌کند.

وی تأکید کرد که این جنبش حماس همیشه مشتاقانه از هر تلاشی از جمله تحرکات روسیه در رابطه با مسئله فلسطین و چالش‌های پیش روی آن در جهت تحقق آرمان فلسطین، حمایت می‌کند.

قاسم همچنین افزود که گروه‌های فلسطینی با توجه به خطراتی از جمله طرح «معامله قرن»، الحاق نژادپرستانه بخشهایی از کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی و روند عادی‌سازی روابط برخی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی، متحمل می‌شود، باید در جهت توسعه یک موقعیت متحد و دائمی بین این گروه‌ها تلاش کنند.

به گفته سخنگوی جنبش حماس، نمایندگان این جنبش در دیدار خود از مسکو، گزارشی از آنچه فلسطین را در معرض خطر قرار داده و نیز تلاش‌های آمریکا در دشمنی با ملت فلسطین و چشم‌انداز مقابله با این خطرات و سیاستها، ارائه خواهد کرد.

پنجشنبه گذشته، رهبران جناح‌های فلسطینی نشستی با حضور «محمود عباس» رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در رام الله و بیروت برگزار کردند که در این جلسه راه‌های مقابله با چالش‌های ملت فلسطین مورد بررسی قرار گرفت.

 در طی این دیدار، رهبران جناح‌های فلسطینی بر ضرورت دستیابی به وحدت ملی و بازیابی مجدد امور داخلی برای مقابله با چالش‌ها و توطئه‌های پیش روی فلسطین توافق کردند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =